Choć pogoda póki co zbytnio nam nie sprzyja, to jednak każdy z nas wierzy, że już niedługo wiosna zagości u nas na dobre i będziemy mogli na jakiś czas zapomnieć o grubych ciuchach i ciężkich butach. Wraz z nadejściem pierwszych ciepłych dni światło dzienne ujrzy także nasze ciało, które do tej pory było skrywane pod grubymi swetrami i spodniami. Jak przygotować ciało do wiosny i lata? Podpowiadamy, na które partie ciała powinnaś zwrócić szczególną uwagę.


Włosy, skóra i paznokcie

 

Skóra wymaga pielęgnacji przez cały rok, jednak w miesiącach zimowych, gdy całe ciało opatulamy ciepłymi ciuchami niestety często o tym zapominamy. Z tego powodu właśnie na wiosnę sprawia nam ona liczne uwagi i wymaga od nas poświęcenia jej szczególnej uwagi. Mróz, wiatr i zimne powietrze mają zły wpływ na skórę, przez co skóra robi się szara, zmęczona i niedotleniona. Zimowa dieta obfita w tłuszcze również nie sprzyja promienistej i gładkiej skórze.

 

W pierwszej kolejności trzeba będzie skórę całego ciała oczyścić, tak aby mogła odzyskać świeży wygląd. Odpowiednie zabiegi udrożnią gruczoły łojowe, a skóra stanie się estetyczna i promienista. Z całą pewnością przyda jej się również odpowiednie nawilżenie.

 

Nie można rzecz jasna zapomnieć o włosach i paznokciach. Zimą chowane pod czapkami włosy są oklapnięte i często nie wyglądają tak, jak byśmy tego chciały. Paznokcie łamią się i wstyd je pokazać światu. Z tego właśnie powodu trzeba jeszcze zanim słupki rtęci powędrują do góry odwiedzić gabinet kosmetyczny, gdzie profesjonaliści zadbają o nasz wygląd.

 

 

Jakie zabiegi robić na wiosnę?

 

Zdecydowana większość przedstawicielek płci pięknej zmaga się z dokuczliwymi rozstępami i cellulitem. Jest to problem powszechny i nie trzeba się go wstydzić, lecz należy mu przeciwdziałać. Zabieg usuwania rozstępów pozwoli zminimalizować problem lub całkowicie go wyeliminować. Po jego wykonaniu będzie można bez wstydu ubrać ładne bikini i opalać się w nadmorskich kurortach.

 

Spora część kobiet decyduje się także na wykonanie liposukcji, czyli zabiegu odsysania tłuszczu. Odessanie zbędnej tkanki tłuszczowej sprawi, że nasze ciało będzie wyglądać zdecydowanie lepiej, co na pewno poprawi nasze samopoczucie. Trzeba jednak pamiętać, że przeprowadzenie tego rodzaju zabiegu warto zaplanować jeszcze na długo przed latem, aby dać skórze i całemu ciału czas na regenerację i powrót do dawnej formy.

 

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Sposoby na wypadające włosy
masło kcal łyżeczka

Wersja do druku