Nikt z nas nie lubi bałaganu w łazience, podobnie jak nikt z nas nie lubi tracić czasu na jej sprzątanie. Niestety bałaganimy bardzo szybko, a do sprzątania nie mamy już tak wiele zapału. Jaki jest zatem złoty środek na bałagan w pomieszczeniu sanitarnym? Oto garść naszych wskazówek!

Łazienka i bałagan – duet idealny!

Dlaczego tak trudno zachować czystość w łazience? Przede wszystkim to pomieszczenie sanitarne, z którego korzystają wszyscy domownicy i każdy z nich przechowuje w nim swoje akcesoria i kosmetyki. Do tego dochodzą wspólne produkty domowe, na które zazwyczaj nie ma miejsca. I są ustawiane byle gdzie. Nadmiar buteleczek z kosmetykami może być szkodliwy nie tylko dla Ciebie, ale i porządku w łazience, który jeden dzień po sprzątaniu zaczyna znikać w zastraszającym tempie. Można tego uniknąć lub prowadzić nierówną walkę z bałaganem. Co wybierasz?

Zorganizuj przestrzeń

Minimalistyczne łazienki świetnie się prezentują – im mniej dodatków i odsłoniętych kosmetyków czy detergentów, tym lepiej. Najlepiej iść tym tropem, w końcu brak miejsca na kosmetyki oraz higieniczne akcesoria to pierwsza przyczyna bałaganu. Aranżując przestrzeń warto skupić się na jej funkcjonalności. Świetne okażą się meble łazienkowe. Produkty można kupić w zestawach lub skomponować własny, wybierając potrzebne elementy. Szafki będą doskonałym miejscem do magazynowania rożnych akcesoriów łazienkowych. Za zamkniętymi drzwiami będą się znajdowały wszystkie „niesforne” buteleczki i flakoniki z kosmetykami.

Jakie meble łazienkowe wybrać?

Warto pamiętać, że wybrany zestaw mebli łazienkowych będzie służył przez lata – w odróżnieniu od mebli pokojowych produkty są wytrzymalsze, a ich konstrukcje są zabezpieczone przed działaniem wilgoci. Znajdziemy je także w „łazienkowej” kolorystyce, dlatego z łatwością można je dopasować do wystroju. Jakie wybrać? Szafki pod umywalkę świetnie wykorzystują przestrzeń pod ceramiką. Modele w atrakcyjnych cenach znajdziesz tutaj: https://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/meble-i-zabudowa-wnek/meble-lazienkowe/szafki/pod-umywalke.html. Słupki lub pólsłupki nie zajmują zbyt wiele miejsca i są pojemne. Lustro można zamienić na szafkę z lustrzanym frontem, by móc zwiększyć miejsce do przechowywania. Półki meblowe będą doskonałe do magazynowania detergentów, kosmetyków, narzędzi do stylizacji włosów, a przy tym sprawią, że wszystkie te elementy będą niewidoczne dla oka gości.

Wykorzystaj pojemniki do przechowywania

W łazience warto wykorzystać także pojemniki do przechowywania. Mają rozmaite wielkości, jak i są wykonane z różnych materiałów, dlatego stylem dopasujesz je do wnętrza. Wiklinowe, plastikowe czy imitujące rattan są bardzo popularne. Te mniejsze świetnie sprawdzą się w roli składziku dla biżuterii czy drobniejszych kosmetyków – na przykład lakierów do paznokci.

Zastosuj relingi i minimalistyczne wieszaki

Przy kilku parach ręczników, które muszą się suszyć w łazience o porządek jest znacznie trudniej. Rozwiązaniem jest zastosowanie różnych haczyków, jak i relingów, które zadbają o tekstylne materiały.

A Wy jakie macie sposoby na porządek w łazience?Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku