W życiu każdego mieszkania przychodzi moment, w którym potrzebny jest mu większy, lub mniejszy lifting. Powieszenie żyrandolu, zawieszenie nowych firan lub pomalowanie sufitu. Można zrobić to na krześle, ale czy warto ryzykować upadkiem z mało stabilnego, prowizorycznego stojaka, gdy można za nieduże pieniądze kupić profesjonalny sprzęt?

Gdy nasze mieszkanie jest nie za wysokie, warto zwrócić uwagę na schodki od Drabiny-Krause.DMN.pl. Zazwyczaj są one dwu lub trzystopniowe, a najwyższy stopień tworzy wygodną platformę. Zwykle są one zabezpieczone specjalnym materiałem, który ochroni naszą stopę przed poślizgnięciem. Gdy jednak mieszkamy w starych kamienicach lub mamy wysokie mieszkanie, 40-centymetrowy podest może być niewystarczający.

W tym przypadku niezastąpiona okaże się drabina. W sklepach istnieje szeroki wybór drabin, od tych najprostszych po rozkładane kilkuczęściowe. Najwygodniejszą opcją w domu wydaje się być drabina o kształcie odwróconej litery V, czyli rozkładana. Posiadają stopnie z jednej lub dwóch stron, posiadają od dwóch do pięciu stopni i podobnie jak w przypadku schodków, na górze znajduje się szerszy podest. Dzięki podestowi, drabina po rozstawieniu jest stabilna, co więcej wiele drabin na nóżkach posiada dodatkowe, silikonowe podkładki zabezpieczające przed ślizganiem się. Rozkładane drabiny mają także dodatkowe barierki, dzięki którym możemy się podtrzymać lub zawiesić koszyk z potrzebnym nam sprzętem..

Bardzo dobrą, rzadko stosowaną konstrukcją są trzy- lub czteroczęściowe drabiny łamane, których części są połączone przegubami, którą ustawić można w wielu konfiguracjach. Takiego rodzaju drabina może być użyta zarówno na schodach, jak i jako małe rusztowanie.

Gdy mamy miejsce w piwnicy lub w garażu, w którym na spokojnie przechowamy drabinę nie wahajmy się ani chwili i zainwestujmy w nią. Są zdecydowanie lepsze od puf lub innych przedmiotów domowych, jak krzesła, które są niestabilne i mało komfortowe.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku