Ciąża, bez względu na to czy długo wyczekiwana czy zupełnie niespodziewana, przewraca do góry nogami życie całej rodziny, a szczególnie przyszłej mamy. W czasie oczekiwania na dziecko pojawia się wiele pytań, a zachodzące zmiany nie raz, nie dwa wprawiają kobietę w osłupienie. Warto więc przeżyć ten niezwykły okres w życiu, śledząc, jak zmienia się organizm i co dzieje się z maleństwem.

W zrozumieniu zmian zachodzących w organizmie przyszłej mamy pomoże kalendarz ciąży, który pomoże przeżyć dziewięć wyjątkowych miesięcy świadomie i ciekawie. Warto dodać, że poznanie poszczególnych miesięcy nie tylko poszerzy wiedzę rodziców, ale także przygotuje ich do narodzin dziecka. Opowiadamy o czterech powodach, dla których warto kontrolować kalendarz ciąży.

Z kalendarzem ciąży żadna zmiana nie będzie niespodzianką

Już w pierwszych tygodniach ciąży przyszła mama może zaobserwować zmiany w swoim organizmie. Kobiety obserwują wówczas najczęściej nabrzmienie piersi i lekkie dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Kolejne tygodnie fundują przyszłej mamie prawdziwą rewolucję, a po przekroczeniu granicy drugiego trymestru, rodzice mogą kontaktować się z maluchem, który zaczyna szaleć w brzuchu mamy. Wszystkie zmiany warto śledzić z kalendarzem ciąży w ręku, ponieważ zrozumienie stopnia rozwoju dziecka nie tylko przyniesie mamie i tacie więcej radości z oczekiwania na maleństwo, ale pozwoli im także na kontrolowanie przebiegu ciąży. Wszak wszelkie nieprawidłowości powinny być natychmiast skonsultowane z lekarzem prowadzącym.

Kalendarz ciąży pokaże, jak wygląda maleństwo

Kalendarz ciąży to nie tylko opis stopnia rozwoju płodu, ale także liczne zdjęcia i rysunki pokazujące, jak na danym etapie ciąży wygląda maleństwo. Wspólnie czytanie informacji oraz oglądanie zdjęć dostarczy przyszłym rodzicom wielu wzruszeń i pozytywnych emocji. Kalendarz ciąży powinien więc znajdować się zawsze w zasięgu ręki, a jego analiza powinna stać się domowym rytuałem przyszłych rodziców. Łzy wzruszenia gwarantowane.

Kalendarz ciąży oswoi dziewięć niełatwych miesięcy. Niejedna kobieta przeżywa w czasie trudne chwile związane ze złym samopoczuciem albo strachem przed porodem. Wiele lęków można oswoić, rozumiejąc zmiany zachodzące w organizmie i analizując rozwój maleństwa w brzuchu. Z pewności pomoże w tym kalendarz ciąży, który krok po kroku opowie przyszłej mamie o dziewięciu niełatwych miesięcy i wyjaśni, że niektóre nieprawidłowości (np. mdłości, zawroty głowy, chroniczne zmęczenie) to nic niepokojącego.

Z kalendarzem ciąży zrozumiesz swój nastrój. Okres ciąży to również czas zmiennych nastrojów, które dają się we znaki nie tylko przyszłej mamie, ale także jej bliskim. Za kiepskie samopoczucie odpowiada przede wszystkim burza hormonalna, która przetacza się przez ciało kobiety w ciąży, ale dolegliwości fizyczne (m.in. ból pleców) również nie pozostają dłużne. W kalendarzu ciąży znajduje się wiele informacji dotyczących rewolucji hormonalnej w organizmie mamy oraz podpowiedzi, jak przetrwać ten niełatwy czas.

Dla wielu kobiet, nawet tych długo czekających na wieść o powiększeniu rodziny, ciąża i poród są tematami budzącymi wiele emocji, w tym także tych negatywnych. Za ciążowe zmartwienia odpowiadają głównie strach i lęk związane z brakiem doświadczenia czy niewystarczającą wiedzą na temat rozwoju malucha i przebiegu porodu. Na szczęście z roku na rok świadomość przyszłych rodziców jest coraz większa. Osoby spodziewające się dziecka częściej decydują się też na regularne wizyty w szkołach rodzenia. Podczas spotkań przyszli rodzice mają szansę na oswojenie swoich lęków i wyćwiczenie podstawowych zachowań niezbędnych podczas akcji porodowej i tuż przed jej rozpoczęciem. Dzięki temu rodzenie nie spędza snu z powiek przyszłych mam i ich partnerów. Doskonałym uzupełnieniem wiedzy i pomocnikiem w czasie oczekiwania na dziecko jest kalendarz ciąży, który pomoże przeżyć dziewięć miesięcy świadomie i spokojnie. Przekonaj się o tym sama: : https://www.swiadomemacierzynstwo.com/kalendarz.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Jak się spakować do porodu

Wersja do druku