Przedłużająca się zima, leniwie budząca się do życia wiosna, chroniczny brak słońca to powody, dla których większość z nas marzy o tym, by w końcu usiąść na tarasie z kubkiem kawy i po prostu odpocząć na świeżym powietrzu. Pragnienie relaksu, uporządkowania ogrodu i cieszenia się aktywnością to najważniejsze elementy nadchodzącego lata. Oprócz temperatur, letnich deszczyków wakacje to czas prażącego słońca, przed którym też warto się schować.


Elegancka ochrona

Prostym, skuteczny i ładnym rozwiązaniem, które ochroni nas zarówno przed palącym słońcem, jak i delikatnym deszczem jest markiza tarasowa. Jest ona przede wszystkim elegancka i łatwa w obsłudze, a aluminiowa konstrukcja wraz z rurą nawojową, belką mocującą i oczywiście specjalnym materiałem nie są skomplikowane w montażu. Ten bardzo prosty pomysł oparty jest na wytrzymałym materiale, który naciągnięty na stelaż jest bardzo wytrzymały, a przy tym stanowi świetną ozdobę domu.

Najlepsza markiza

Wybierając tkaniny, nie musimy się obawiać, że szybko stracą właściwości. Poszycie markiz jest specjalnie impregnowane, co powoduje, że nie blaknie od słońca, nie przepuszcza promieni UV oraz jest odporny na wilgoć. Przy produkcji markiz wykorzystuje się poliester, który jest pokryty lakierem akrylowym. W związku z tym bezpiecznie możemy przebywać na tarasie nawet w godzinach, gdy słońce mocno świeci. Co najważniejsze, taka ochrona jest również odpowiednia dla naszych dzieci.

Jak dobrać idealną markizę?

Spośród kilkuset wzorów i kolorów klienci najczęściej wybierają markizy jednokolorowe lub dwukolorowe pasy. Warto dopasować barwy do wystroju tarasu i elewacji domu tak, by razem dobrze się komponowały. Rozmiar markizy powinien pasować do szerokości tarasu, ale jej długość musi być nico krótsza niż zacieniana powierzchnia. Pomimo tego że istnieją standardowe wymiary, które mieszczą się pomiędzy 220 a 1200 cm szerokości i długości w przedziale 150 – 1000 cm., na specjalne zamówienie można przygotować markizę w rozmiarze niestandardowym. Planując zacienioną przestrzeń, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę miejsca, gdzie odpoczywamy, gdzie bawią się dzieci oraz przestrzeń roślin, które nie lubią bezpośredniego słońca.

Wybór dobrej markizy to inwestycja na lata. By służyła nam długo, warto wybrać taką, która chowa się w specjalnej kasecie. To daje ochronę przed wiatrem i deszczem poza sezonem. Markizy bez kasety trzeba na zimę zdemontować, by dłużej nam służyły.


 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku