Jeśli zastanawiasz się, czy biżuteria to dobry pomysł na prezent, odpowiadamy – najlepszy. Podpowiadamy, co zakupić, by sprawić przyjemność kobiecie w każdym wieku.

Modny prezent dla młodej dziewczyny

Nastolatki i dwudziestokilkulatki stawiają na modne wzory, często podpatrując stylizacje u gwiazd i celebrytów. To one najchętniej przyjmują nowe trendy, stawiając na eklektyzm i niebanalne rozwiązania. Często noszą po kilka drobnych elementów naraz, nie zestawiając je kompletami, jak mają w zwyczaju bardziej konserwatywne użytkowniczki biżuterii. Jaki prezent będzie dla idealny? Polecamy bransoletkę-celebrytkę, która jest na tyle niezobowiązująca, że świetnie pasuje do innych elementów na ręce. W zależności od preferencji dziewczyny decydujemy się na złoto lub srebro – choć większą popularnością w tej grupie wiekowej cieszy się srebro. Innym dobrym wyborem będą delikatne kolczyki na wkręty, w postaci dropsów, czterolistnej koniczyny, kwadracików lub innych nadal modnej nieskończoności.

bransoletka: beller.pl

Prostota dla świadomej swojej kobiecości

Kobieta 30- i 40-letnia jest koneserką wybierającą biżuterię podkreślającą jej indywidualizm i styl. Nie goni już tak za modą, ale raczej wybiera z niej to, co pasuje do jej osobowości. Świetnym prezentem dla takiej kobiety będzie np. naszyjnik z małym, niezobowiązującym wisiorkiem. W tej grupie wiekowej spotkamy jednak najwięcej rozbieżności jeśli chodzi o preferencje – i tak część trzydziestolatek chętnie będzie nosić celebrytki, druga część postawi na klasykę. Jeśli chcemy to połączyć, możemy zdecydować się np. na wiszące kolczyki w postaci delikatnych łańcuszków, które zalotnie zwisają w okolicach szyi – to wzór zarówno ponadczasowy, jak i bardzo modny w tym roku.

kolczyki: beller.pl

Klasyka dla kobiety w wieku eleganckim

Kobiety po 50., 60. roku życia wybiera ponadczasową klasykę. Większość kobiet w tym wieku preferuje złoto, uważając je za szlachetniejsze i bardziej eleganckie. Na co więc warto postawić, by sprawić radość odpowiednim prezentem? Proponujemy klasyczną złotą biżuterię z jednym kamieniem – jeśli możemy pozwolić sobie na droższy prezent, niech to będzie diament lub inny kamień szlachetny, na przykład rubin. Jeśli szukamy czegoś tańszego, dobrym rozwiązaniem będzie wybór biżuterii z cyrkonią – białą lub w kolorze, zależnie od upodobań osoby, która ma być obdarowana. Wiele kobiet z tej grupy wiekowej preferuje pierścionki. Unikajmy z kolei korali, które często kojarzą się z „nobliwą seniorką” i mogą nie być dobrze odebrane – jedynym wyjątkiem stanowi kobieta, o której wiemy, że taką właśnie biżuterię preferuje.

pierścionek: beller.pl

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami sklepu beller.plNajczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Samodzielne robienie biżuterii

Wersja do druku