Chociaż biżuteria przygotowana w domu nie będzie tak elegancka, jak produkty od najlepszych jubilerów, to takie ozdoby wyróżniają oryginalnym wyglądem, dzięki czemu są wyjątkowe. Jednocześnie odpowiednio dobrane będą pasowały do wielu kreacji.
 Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license
 1. Podstawowe półfabrykaty do biżuterii
 2. Gotowe zestawy do robienia biżuterii
 3. Dlaczego warto samemu robić biżuterię?
Postawienie pierwszych kroków w robieniu biżuterii wydaje się skomplikowane, ale z poniższym poradnikiem oraz ofertą sklepu z półfabrykatami na pewno osiągniesz zamierzony cel.

Podstawowe półfabrykaty do biżuterii

W zależności od tego, jaką biżuterię chcesz wykonać, potrzebne będą różne półfabrykaty. Tego typu artykuły można znaleźć w sklepie internetowym i zamówić za jednym razem wszystko, co jest potrzebne, aby przygotować wisiorek przujaźni i wiele innych ozdób. Na myśl o ręcznie wykonanej biżuterii większość osób kojarzy przede wszystkim koraliki do robienia bransoletek, ale wybór jest o wiele większy. Jeżeli chcesz mieć pewność, że nie zabraknie ci żadnego elementu, pamiętaj o zakupie następujących elementów i półfabrykatów:
 • szpilki jubilerskie (dzięki nim szybciej nawleczesz poszczególne półfabrykaty),
 • łapaczki do biżuterii (idealne do zabezpieczenia końców ozdoby przez zsuwaniem się koralików),
 • krawatki (przydatne przy robieniu naszyjników oraz bransoletek),
 • zapięcia do biżuterii (dostępne między innymi w formie karabińczyków - pozwolą łatwo zakładać i ściągać stworzoną przez ciebie ozdobę).
Nie zapomnij również o tym, co jest w biżuterii najważniejsze: koralikach, kamyczkach i wielu innych dodatkach, dzięki czemu stworzysz nawet najbardziej wyszukane ozdoby. Chociaż zakup półfabrykatów daje ci możliwość idealnego dopasowania każdego elementu biżuterii, na początek łatwiejsze może się okazać skorzystanie z gotowego zestawu elementów.

Gotowe zestawy do robienia biżuterii

W każdym zestawie znajduje się wszystko to, co jest niezbędne do przygotowania biżuterii. Jest to najprostszy sposób, aby rozpocząć przygodę z tworzeniem ozdób. W zależności od tego, czy chcesz przygotować własne bransoletki z imieniem, kolczyki lub naszyjnik, możesz znaleźć zestaw dedykowany konkretnej grupie ozdób. Największą popularnością cieszą się zestawy do bransoletek, gdyż taka biżuteria zawsze świetnie wygląda i nie wymaga dużego doświadczenia. Ceny zestawów są oczywiście wyższe, ale należy pamiętać, że znajdujące się w nich półfabrykaty wystarczą na stworzenie dużej ilości ozdób. Przykładowo, w zestawie do bransoletek z koralików znajduje się duży wybór koralików, sznurków woskowanych, rzemyków, akcesoriów i narzędzi, które ułatwią przygotowanie ozdoby. W sklepie internetowym dostępne są nie tylko biżuteria, półfabrykaty, koraliki, ale również zestawy do robienia kolczyków, które świetnie nadają się na prezent. Chociaż wielu osobom wydaje się, że ręcznie wykonana biżuteria pasuje jedynie do dzieci i młodzieży, to coraz więcej dorosłych osób nosi ją na co dzień. Dzięki temu mogą pokazać swój indywidualny styl lub nawiązać do wyznawanych wartości. Świetnym przykładem ozdoby, którą można łatwo wykonać w domowych warunkach, a która może mieć istotne znacznie dla noszącej ją osoby, jest kabała bransoletka. Dodatkowo jest to świetna ozdoba, która na pewno przyciągnie spojrzenia i wzbudzi zainteresowanie wśród innych osób.

Dlaczego warto samemu robić biżuterię?

Można wskazać pięć najważniejszych argumentów, które przemawiają za tym, aby zacząć samemu robić biżuterię:
 • oszczędność pieniędzy - zamiast ciągle kupować nowe bransoletki i kolczyki, można je po prostu wykonać,
 • wyjątkowe ozdoby - samodzielnie wykonana biżuteria będzie niepowtarzalna, co dla wielu osób ma ogromne znaczenie,
 • sposób na zarobek - jeżeli osiągniesz wprawę w robieniu takich ozdób, możesz spróbować sprzedawać je przez internet lub wśród znajomych,
 • prezenty dla bliskich - zamiast zastanawiać się, co dać komuś na urodziny lub inną okazję, możesz samodzielnie coś przygotować. Dodatkowo zawieszka na prezent lub inna ręcznie wykonana biżuteria z pewnością nie powtórzy się z prezentami wręczonymi przez pozostałe osoby,
 • hobby - wiele osób zajmuje się robieniem biżuterii tylko dlatego, że jest to dla nich świetne hobby. Nie tylko pozwala zająć wolny czas, ale również rozwija kreatywność.
Bez względu na to, dlaczego chcesz robić biżuterię, wszystkie potrzebne elementy możesz zamówić na stronie wspomnianego sklepu. W przypadku wątpliwości, które produkty kupić na początek, możesz poradzić się pracowników sklepu. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z robieniem biżuterii, zacznij od zakupu mniejszego zestawu i upewnij się, że będzie ci to dawało wiele radości. Dopiero wtedy pomyśl o zakupie dużego zestawu elementów i półfabrykatów.
Chociaż ceny niektórych ręcznie wykonanych ozdób potrafią być naprawdę wysokie, to musisz liczyć się z tym, że nie od razu uda ci się stworzyć taką biżuterię. Na szczęście, podobnie jak z wieloma innymi rzeczami, można się tego nauczyć i z czasem na pewno dojdziesz do wprawy. Wówczas wszyscy będą zwracali uwagę na wykonane przez ciebie ozdoby.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Kolczyki chwosty
Bransoletka na sznurku

Wersja do druku