Żyjemy w czasach wielkiego i pędu i wszystko to, co może nas spowolnić, denerwuje nas i powoduje stresujące sytuacje. Nad wieloma czynnikami możemy panować, np. wyjść wcześniej z domu, aby się nie spóźnić i nie stać w korkach, przygotować się dobrze do spotkania w sposób merytoryczny, jednak gdy pojawia się ból, sytuacja wymaga trochę innych działań. Niezależnie od tego czy dopada nas ból głowy, pleców, stawów czy ból menstruacyjny należy przyjąć lek łagodny dla organizmu, ale skuteczny w walce z  tak silnym przeciwnikiem , jakim jest ból.

Inny ból, inne przyczyny i leczenie

W wielu przypadkach pojawia się on niespodziewanie, atakując różne obszary naszego organizmu. Najczęstszą oznaką złego samopoczucia jest ból głowy i brzucha. Niezwykle istotne w tym drugim przypadku jest dokładne umiejscowienie źródła bólu. Jego przyczyny bowiem mogą być naprawdę różne i wymagające całkiem innego działania ze strony pacjenta.  Jedną z przyczyn może być tzw. refluks żołądkowy, związany ze zgagą i zbyt szybkim przyjmowaniem pokarmów, często ciężkostrawnych. W takich przypadkach ból pojawia się w okolicy dolnej części klatki piersiowe. Jeśli pojawia się coraz częściej należy przede wszystkim zadbać o odpowiednią dietę, zwłaszcza ograniczając spożywanie tłuszczów. Wiele osób funkcjonuje w permanentnym stresie, który również może powodować ból, pojawiający się w obszarze śródbrzusza. Często objawami bólu brzucha są wzdęcia, gazy i problemy z oddawaniem stolca. Tego rodzaju bóle pojawią się jednak w różnych odstępach czasu, ze zmianą intensywności i zmiana trybu życia lub diety.

Słaba – mocna płeć, czyli walka z bólem menstruacyjnym

Specyficznym rodzajem bólu jest jednak ten, dotyczący tylko kobiet, pojawiający się systematycznie co miesiąc. Mowa tu rzecz jasna o bólu menstruacyjnym. Kobiety, które właściwie  każdego miesiąca odczuwają ból brzucha i  związane z tym uporczywe skurcze, często sięgają po coś, co złagodzi cierpienie.  Istotne jest, aby środek przeciwbólowy zadziałał szybko, aby można było w pełni funkcjonować i wykonywać swoje obowiązki. Tak, aby zmęczenie, wzdęcia oraz ból promieniujący od kręgosłupa po podbrzusze nie przeszkadzały pędzić dalej. Ważne jest jednak, aby długotrwale utrzymujący się silny ból, skonsultować z lekarzem. Przyjmowanie środków przeciwbólowych na własną rękę może prowadzić do nieodwracalnych skutków i na dłuższą metę ich skuteczność diametralnie spadnie.  Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Należy pamiętać, że przyczyną tego rodzaju specyficznego bólu są skurcze mięśni macicy. Wszelkiego  rodzaju niedobry związane z kwasami tłuszczowymi, witaminą B7 czy magnezem mogą powodować nasilenie intensywności i częstotliwości występowania bólu. Wpływ na to mają także zmiany hormonalne. Wszelkie niepokojące objawy towarzyszące bólowi, należy przedstawić lekarzowi i przy współpracy z nim podjąć skuteczne leczenie. 

Świadomy wybór, to mądry wybór

Na rynku istnieje wiele środków, które działają w ten sposób. Koncerny farmaceutyczne wychodzą naprzeciw oczekiwaniom pacjentów  i tworzą specyfiki  coraz silniejszym działaniu, a jednocześnie bezpieczne dla zdrowia, takie jak np.https://www.buscopan.pl/home.html. Lek ten może pomóc w konkretnym przypadku, zadziałać zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Specyfika jego działania polega na rozkurczaniu mięśni gładkich w obrębie układu moczowo- płciowego. Oczywiście należy bezwzględnie pamiętać, aby przyjmować lek zgodnie z informacją na opakowaniu. Jego nadużycie może spowodować nasilenie bólu, a także dodatkowe, nieprzyjemne objawy takie jak, złe samopoczucie, nudności, zawroty głowy. Należy pamiętać, że środek przeciwbólowy to lek i jego dawkowanie należy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą, u którego go nabywamy. Wszystko to spowoduje, że w sposób bezpieczny i skuteczny pozbędziemy się bólu na dłuższy czas i w pełni będziemy mogli pozwolić sobie na sprawne i intensywne funkcjonowanie w domu, pracy i miejscu rozrywki, czerpiąc z życia garściami.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Płeć dziecka a wiek rodziców.

Wersja do druku