Dobór karniszy do wnętrza nie jest najłatwiejszym zadaniem. Szczególnie wtedy, gdy jest to wnętrze, które, już w zamyśle, ma być eleganckie, a nawet ekskluzywne. Wybierając karnisze do apartamentu warto wziąć pod uwagę nie tylko ich dopasowanie do stylistyki wnętrza, ale zdecydować się na takie, które w sposób maksymalny wykorzystają walory przestrzenne owego metrażu. Na stronie dkhome.pl - internetowego sklepu z karniszami możemy zobaczyć różne karnisze apartamentowe.

Karnisz podwójny, czy pojedynczy?

W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się, jaki rodzaj zasłon będziemy chcieli powiesić na karniszu. Różne ich rodzaje dają odmienne właściwości. Jeśli chcemy na oknach zawiesić jedynie zasłony z powodzeniem wystarczy nam karnisz pojedynczy. W przypadku, gdy zasłoną towarzyszyć będą firany, koniecznością okazać może się karnisz podwójny taki jak ten: https://dkhome.pl/podwojne-sufitowe/4107-karnisz-apartamentowy-podwojny-zak-siso.html.

Jakie karnisze najlepiej wybrać do apartamentu?

Karnisze apartamentowe, to takie, których ogólny design, jak i wykończeniu jest dopasowane stylistycznie do wnętrz nowoczesnych i designerskich. Szczególnie zalecane przez projektantów do tego typu pomieszczeń są karnisze o prostokątnych kształtach.Do brązów, szarości, bieli, miękkiego światła, a także mocnych drewnianych i skórzanych mebli, idealnie pasują karnisze wykonane w całości z aluminium lub drewna. Te pierwsze mogą być pokryte powłoką anodową, która oprócz funkcji dekoracyjnej, będzie również zabezpieczać karnisze przed uszkodzeniami. Powłoka anodowa na aluminiowych karniszach, to także gwarancja trwałości koloru, długotrwałe zabezpieczenie przed korozją, i pewność użytkowania karniszy przez wiele lat. Sprawdź trwałe karnisze apartamentowe w tym internetowym sklepie z karniszami.

Praktyczne i modne karnisze apartamentowe

Oprócz czynnika estetycznego niezwykle ważny jest również ten związany z funkcjonalnością karniszy. Karnisze apartamentowe powinny być skonstruowane w taki sposób, aby zasłonę móc przesuwać w łatwy sposób na całej długości drążka. Do apartamentu niewskazane są zatem karnisze rurowe, które będą blokować ruch tkaniny poprzez wsporniki.Warto również zwrócić uwagę na siłę udźwigu karnisza. Przy typowych apartamentowych zasłonach powinno wybierać się te, które poradzą sobie nawet z dużym ich ciężarem.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku