Wiele par już kilka miesięcy przed narodzinami swojego dziecka zaczyna szykować pokój dla niego. Poszukują różnych elementów wyposażenia, dopytują się o ich bezpieczeństwo i praktyczne wykorzystanie. Jeszcze zanim szkrab przyjdzie na świat rodzice już wiedzą, że lepiej wybrać proste łóżeczko zamiast fantazyjnej kołyski czy kocyk zamiast grubego becika. Rzadko jednak zwracają uwagę na takie elementy wyposażenia jak rolety. Wprawdzie nie są one bezpośrednio związane z opieką nad maleństwem, jednak z doświadczenia rodziców wynika, że warto pomyśleć o nich przed przyjęciem do domu nowego mieszkańca.


Regulacja ilości światła
 

Wybierając rolety do pokoju dziecka należy dokładnie zastanowić się czego potrzebujemy i czego od nich oczekujemy. Jeśli pokój jest bardzo słoneczny wówczas warto postawić na rolety, dzięki którym będzie można ograniczyć nieco ilość światła. Do tego celu można wykorzystać rolety materiałowe grube lub w ciemnym kolorze albo specjalne rolety dzień i noc. Warto zastanowić się szczególnie nad tą drugą opcją, ponieważ rolety tego typu pozwalają na wygodne regulowanie ilości światła, które dociera do pomieszczenia.
 

Prywatność
 

Drugim zadaniem jakie powinny spełniać rolety jest ochrona prywatności. Jeśli okna Waszych sąsiadów są zbyt blisko lub mieszkacie w miejscu, gdzie każdy może zajrzeć do pokoju, to też warto zastanowić się nad roletami. Jeśli nie macie zbyt mocno naświetlonego pokoju postawcie na cienkie i przezroczyste rolety. Zakryją one wnętrze mieszkania, a przy tym tylko delikatnie będą ograniczały dostęp światła.
 

Łatwy montaż
 

Urządzając pokój dla niemowlęcia lub kilkulatka rodzice często wolą wybrać zasłony niż rolety. Jednym z powodów jest obawa przed skomplikowanym montażem tych drugich. Wielu osobom wydaje się, że zawieszenie zasłonki jest znacznie prostsze – jednak nic bardziej mylnego. Można się o tym przekonać zapoznając się z instrukcją montażu rolet np. na stronie Domondo. Jak się szybko przekonacie umieszczenie rolety na oknach to zaledwie kilka minut pracy. W przypadku większości modeli rolet dostępnych obecnie w sklepach nie ma konieczności korzystania z jakichkolwiek narzędzi. Cały mechanizm można złożyć ręcznie, a umieszczenie rolet na oknie wymaga przyklejenia lub zamontowania za pomocą regulowanych haczyków, specjalnych uchwytów.
 

Rolety to bardzo dobre rozwiązanie na zapewnienie odpowiedniego zacienienia oraz prywatności w pokoju dziecka. Warto pomyśleć o zamontowaniu ich zamiast zasłonek. Zajmują mniej miejsca niż zasłony dodatkowo mniej się brudzą i lepiej się sprawdzają w pokoju alergika. To niewątpliwie świetne rozwiązanie do każdego pomieszczenia nie tylko tego urządzanego dla maluszka.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku