Zakupy online to znak naszych czasów. Wszechobecna dostępność do Internetu i urządzeń mobilnych zmieniła oblicze całego świata, w tym handlu. I tak oto wszystko można kupić online. Wg statystyk najczęściej w Internecie kupowane są książki, odzież i obuwie oraz kosmetyki. Dla miłośników słowa pisanego księgarnia internetowa okazuje się być doskonałym miejscem do zakupu książek. Jakie są zalety i wady takiego rozwiązania? Czy zakup książki online już wkrótce wyprze zakup w tradycyjnej księgarni?


Korzystne zakupy książki online w księgarni internetowej

Mimo niepokojących raportów o zatrważająco niskim czytelnictwie książek, księgarnia internetowa z pewnością nie może narzekać na brak klientów. Z takiej formy zakupów książek korzysta bowiem spora rzesza czytelników. Niewątpliwą zaletą zakupów książki online jest możliwość skorzystania z takiej usługi w dowolnym miejscu i o dowolnej porze – a wszystko to dzięki mobilności usług internetowych. Można zatem bez pośpiechu, w domowym zaciszu, zapoznać się z pełną ofertą księgarni i dokonać przemyślanych zakupów.

Taką oszczędność czasu i brak konieczności biegania z miejsca na miejsce w celu skompletowania wszystkich interesujących pozycji doceni w dzisiejszych czasach każdy – wszak czas to obecnie jedna z największych wartości. Kolejną zaletą jest dostępność ogromnej liczby tytułów w jednym miejscu. I mowa tu nie tylko o nowościach, ale także o bardziej niszowych wydawnictwach, których na próżno szukać w księgarniach stacjonarnych, które starannie selekcjonują dostępne u nich pozycje wydawnicze.

W przypadku zakupu w księgarniach internetowych można ponadto liczyć na atrakcyjne rabaty cenowe, a niekiedy także darmową wysyłkę przy zakupach powyżej określonej kwoty, co nie generuje dodatkowych kosztów. Dostawa bezpośrednio do domu to doskonałe rozwiązanie szczególnie dla tych osób, które mieszkają z dala od centrum miasta i nie mają dostępu do dobrze wyposażonych księgarni. I wreszcie – zawsze istnieje możliwość zwrotu zakupionych książek.

Czy zakup książki online ma jakieś wady?

W obliczu tak wielu wymienionych wcześniej zalet – czy można dopatrzeć się jakichś wad? Jako jedyną wadę uznać można czas oczekiwania na towar – zakup książki online wiąże się z koniecznością oczekiwania na jej dostarczenie do domu, co dla pasjonata książek może trwać w nieskończoność. Kilka dni oczekiwań na wymarzoną książkę może bowiem okazać się męczarnią. Jako minus zaliczyć można także konieczność pokrycia przez kupującego kosztów dostawy.

Artykuł powstał przy współpracy z księgarnią Conrad24.pl


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku