Gdy mamy 25 lat, nie myślimy o tym, ale już w tym okresie powoli nasza skóra zaczyna się starzeć. Z każdym dniem szarzeje, wiotczeje i pojawiają się na niej zmarszczki. Jak można temu zaradzić?

Nasza skóra nie młodnieje. Możemy zachować świeży wygląd dzięki kremom, maseczkom i serum, jednak niestety wszystkie specyfiki, zarówno naturalne jak i sztuczne dają mały realny efekt. Mogą one nieco rozświetlić cerę, zapobiec wypryskom, usunąć lekkie przebarwienia, jednak nie wystarczają by realnie odmłodzić naszą skórę. Również działania od wewnątrz w postaci suplementów  i odpowiedniego odżywiania nie sprawią, ze zmarszczki znikną.

Gdy te działania nam już nie wystarczą, trzeba sięgnąć po inne metody, które są szybkie i efektywne, czyli po medycynę estetyczną. Medycyna estetyczna jest często mylona z chirurgią plastyczną. Każdy już widzi skalpel na swojej skórze. Medycyna estetyczna jednak jest znacznie mniej inwazyjna. Z jej pomocą osoby, które przez całe życie walczyły z defektami skóry, wreszcie uzyskują widoczny efekt. Pomaga ona z trądzikiem, poszerzonymi naczynkami, znamionami, przebarwieniami a nawet nadmiernym owłosieniem. Jednak przede wszystkim dzięki niej możemy usunąć oznaki starzenia.

Rezultaty, jakie przynoszą w tym zakresie zabiegi medycyny estetycznej przerosną najśmielsze oczekiwania, nawet najbardziej załamanych Pań.

Wcale nie za pomocą skalpela, ale za pomocą fal ultradźwiękowych wykonuje się na przykład nieinwazyjny lifting twarzy, który jest zarówno bezbolesny, ale też przynosi natychmiastowy efekt. Jeśli posiadamy zmarszczki, można je spłycić za pomocą kwasów hialuronowych lub  toksyny botulinowej. W ten sam sposób można także delikatnie wymodelować kształt twarzy.

Możemy także ogólnie rozświetlić i zregenerować skórę twarzy za pomocą osocza bogatopłytkowego. To czego potrzebujemy i co może nam pomóc najefektywniej możemy dowiedzieć się na konsultacji z lekarzem. Zanim wybierzemy gabinet warto sprawdzić jak długo działa on na rynku.

Gabinet działający wiele lat np. Gabinet Sfera, który oferuje bardzo szeroki wachlarz zabiegów medycyny estetycznej:  https://www.klinikasfera.pl/medycyna-estetyczna na pewno będzie bardziej bezpiecznym wyborem niż gabinet dopiero co powstały. Dość istotne są także opinie pacjentek.

Medycyna estetyczna stała się modna, nie tylko dzięki skuteczności zabiegów, ale również dlatego, że  jest w miarę bezinwazyjna i szybka. Nie wymaga hospitalizacji ani rekonwalescencji.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

znamiona
Usuwanie znamion

Wersja do druku