Podstawową różnicą pomiędzy depilacją domową i tą salonową polega na tym, że w gabinetach kosmetycznych i dermatologicznych używa się laserów medycznych. Posiadają one znacznie większą moc i ilość parametrów. Są bardziej niezawodne, co umożliwia przeprowadzanie zabiegów dla wielu klientów i dużo skuteczniej. Urządzenia, które są wykorzystywane w laserowej depilacji domowej, powinny być przede wszystkim wygodne. Mogą być tak samo dobre i użyteczne jak te wykorzystywane w salonie, ale oczywiście nic nie zastąpi depilacji wykonywanej w salonie. Wtedy mamy przede wszystkim gwarancję, tego że to czego oczekujemy zostanie wykonane z najwyższą jakością.  


Depilacja w gabinecie odbywa się urządzaniami o dużej częstotliwości mocy. Do największych zalet, depilacji laserowej należy przede wszystkim szybkość oraz depilowanie różnych partii ciała, nawet tych najbardziej kłopotliwych, taki jaki twarz czy okolice bikini, a u mężczyzn np. plecy. Najbardziej polecanymi są urządzenia LightSheer Duet. Są przede wszystkim bardzo wydajne. Posiadają dwie głowice oraz system chłodzenia, który zapewnia całkowity relaks podczas przebiegu depilacji.

Wskazania i przeciwwskazania
Tak jak w przypadku depilacji laserowej w salonie, również i w depilacji domowej istnieją pewne reguły. Depilacja za pomocą laserowej wiązki światła jest wskazana dla osób cierpiących na choroby związane z nadmiernym porostem owłosienia. Do takich schorzeń należą między innymi te związane z zaburzeniem gospodarki hormonalnej organizmu. W takim wypadku najlepiej jest skorzystać z depilacji laserowej w salonie. Jest ona bowiem dużo bardziej wydajna i mamy gwarancje, że niechciane owłosienie, które pojawia się na ciele po paru zabiegach, nie będzie już sprawiało kłopotów.

Jeśli chodzi o przeciwwskazania, wszelkiego rodzaju poważne choroby skórne, takie jak na przykład łuszczyca, uniemożliwiają wykonanie zabiegu nawet metodą domową. Bardzo jasne włosy czy też ciemna lub opalona skóra skutecznie utrudnią wykonanie zabiegu. Ale w tym przypadku należy udać się do salonu kosmetologicznego lub dermatologicznego, w których korzysta się z laserów medycznych. Posiadają one znacznie większą ilość parametrów ułatwiającą dopasowanie wiązki światła do potrzeb klienta. Sprawdź trwałe usuwanie owłosienia Warszawa na depilacja.pli dowiedz się więcej bezpośrednio od ekspertów, którzy zajmują się na co dzień tego typu zabiegami.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Sposoby na wypadające włosy

Wersja do druku