Kuchnia to takie pomieszczenie, w którym spędzamy w ciągu dnia sporo czasu. Aby przygotowywanie posiłków sprawiało prawdziwą przyjemność, należy zaprojektować ją funkcjonalnie pamiętając przy tym o estetyce. Taki efekt można osiągnąć dobierając odpowiednie meble i sprzęt.

Nowoczesna kuchnia

Projektując kuchnię warto uwzględnić wystrój całego mieszkania – w ten sposób będzie ono spójne stylistycznie. Coraz więcej osób decyduje się na nowoczesne aranżacje, również w kuchni. Gładkie fronty bez widocznych uchwytów, sprzęt ukryty pod zabudową, a przede wszystkim minimalizm – to cechy charakterystyczne wnętrza urządzonego w ten sposób. W każdej kuchni – nie tylko tej nowoczesnej – liczy się funkcjonalność. Wygoda użytkowania połączona z atrakcyjnym designem to klucz do sukcesu, dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniego wyposażenia. Z całą pewnością jednym z najważniejszych jego elementów jest zlewozmywak. Powinien być na tyle duży, aby wygodnie było w nim umyć produkty spożywcze i naczynia, a jednocześnie estetyczny. Właśnie takie są produkty marki PrimaGran.

Zlewy granitowe – dlaczego warto je wybrać?

Zlewozmywaki wykonane z granitu są niezwykle wytrzymałe – nie zaszkodzą im wysokie temperatury, ani te skrajnie niskie. Dobrze znoszą czyszczenie detergentami i nie wymagają specjalnej pielęgnacji, chociaż warto je od czasu do czasu zaimpregnować specjalnym środkiem, aby zachowały swój blask. Ze względu na szeroką gamę kolorystyczną można dopasować je do każdej kuchni, niezależnie od tego, czy marzy nam się zlew biały, kremowy, szary czy czarny. PrimaGran oferuje produkty o zróżnicowanych rozmiarach – jedno lub dwukomorowe, w kształcie kwadratu, owalne, bądź okrągłe. Ciekawym rozwiązaniem jest zestaw składający się ze zlewozmywaka granitowego i dopasowanej kolorystycznie baterii wykonanej z tego samego materiału.

Jak wybrać zlew do nowoczesnej kuchni?

Podczas zakupów przede wszystkim należy zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy. W przypadku dużej rodziny najlepszym rozwiązaniem będzie zlew dwukomorowy z ociekaczem. Jeśli mieszkamy sami, z kuchni korzystamy rzadko albo mamy zmywarkę, zdecydowanie lepiej będzie postawić na nieco mniejszy model. Oczywiście istotne jest także umiejscowienie zlewu – inny kształt wybierzemy do narożnika blatu, a inny sprawdzi się tam, gdzie dysponujemy niewielką ilością miejsca. Pamiętajmy też o kolorach. Biel to propozycja dla miłośników klasyki, beżowy sprawdzi się w przypadku ciemniejszych drewnianych blatów, zaś szary idealnie pasuje do nowoczesnych wnętrz utrzymanych w chłodniejszych odcieniach. Ciekawym rozwiązaniem jest też czarny zlewozmywak granitowy, tutaj jednak trzeba dopasować go do otoczenia, aby nie stał się on przytłaczającym elementem wystroju wnętrza. W jasnych pomieszczeniach trzeba będzie więc umieścić nieco więcej dekoracji w podobnym odcieniu dla uzyskania bardziej harmonijnego efektu. Uwzględniając te kwestie podczas wyboru zlewozmywaka z pewnością znajdziemy odpowiedni model do swojej kuchni.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku