Czy twoim dziecięcym marzeniem był zawsze skok ze spadochronem? A może jesteś osobą, która ciągle szuka nowych wyzwań? Masz ochotę na rozrywkę jedyną w swoim rodzaju? W takim przypadku warto spróbować skoku spadochronowego. Teraz jednak wcale nie musisz brać udziału we wcześniejszym kursie spadochroniarskim, ponieważ możesz skoczyć w tandemie!

Skoki spadochronowe to kapitalna propozycja dla osób lubiących adrenalinę, ale i dla każdego, kto chce przetestować swoją odwagę i udowodnić sobie, że może. Podczas skoku możemy zaznać wyjątkowego uczucia spadania w przestworzach i zobaczyć świat z niecodziennej perspektywy, która była dotychczas zarezerwowana tylko dla zawodowych skoczków spadochronowych.

Skok w tandemie – na czym to polega?

Jak nietrudno się domyślić, skoki spadochronowe mają miejsce w dwójkę. Skacząca para to instruktor spadochroniarstwa oraz pasażer. Razem są oni połączeni ze sobą uprzężą tandemową. Na plecach instruktora znajduje się spadochron główny i zapasowy oraz automat, dlatego też bezpieczeństwo jest na najwyższym poziomie.

W tandemie skacze się podobnie jak przy standardowych skokach. Wysokość wyskoku wynosi 3000 lub 4000 metrów i to ona wpływa na czas swobodnego spadania. Tym terminem określa się spadanie bez otwartej czaszy spadochronowej, gdy na własnej skórze poczuć możemy oszałamiający pęd wiatru. Tego nie da się opisać i po prostu trzeba przeżyć to samemu! Przy skoku z 3000 metrów spadanie to około 30 sekund, natomiast przy 4000 metrach – 60 sekund.

Pasażer skoku nie musi też bać się o kwestie lądowania. Gdy osiągnięta zostanie odpowiednia wysokość 1500 metrów, wówczas otwierany jest spadochron i przez parę minut można podziwiać okolice z lotu ptaka. Potem następuje lądowanie na trawiastym lądowisku. Jest to lądowanie miękkie, które nie niesie ze sobą żadnego ryzyka kontuzji.

Czy w tandemie może skakać każdy?

Zasadniczo nie potrzeba żadnego wcześniejszego przygotowania – jedynie przed samym skokiem odbywa się krótkie przeszkolenie informujące o postępowaniu w trakcie lotu. Nie trzeba też uczestnictwa w żadnych badaniach lekarskich czy świetnej kondycji. Nie ma też ograniczeń wiekowych – skakać mogą starsi i młodsi.

Główne przeciwwskazania dotyczące skoków tandemowych to waga większa niż 110 kilogramów ze względu na ograniczenia sprzętowe, a także niektóre choroby: epilepsja, ostra niewydolność krążeniowa i oddechowa, niestabilność kręgosłupa, wrodzona łamliwość kości. Jako że badania lekarskie nie są wymagane, skoczek bierze odpowiedzialność na siebie, podpisując odpowiednie dokumenty.

Wykonaj rezerwację już teraz!

Jeżeli zainteresowały cię skoki tandemowe, rezerwację na własny skok możesz wykonać nawet w tej chwili. Większość ośrodków pozwala na wybranie dogodnego terminu na swojej stronie i opłatę na odległość. Można zakupić też vouchery upominkowe. Ceny skoków tandemowych to od 500 złotych w przypadku wyskoku z 3000 metrów aż do 900-1000 złotych dla skoku z 4000 metrów z opcją filmowania.

Więcej pomocnych informacji na temat skoków tandemowych znajdziesz na stronie: https://skokiwarszawa.pl/.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku