Twarde, solidne drewno, odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, nie odkształca się i nie deformuje nawet po wieloletnim użytkowaniu. Cud natury? Nie, to drewno z drzewa bukowego. Idealne na łóżko.

Buk od dawien dawna znany był ze swoich szlachetnych właściwości. Jego twarda, zbita struktura nadaje mu cech stali. Drewno bukowe uważa się za niezniszczalne. Konkurować z nim może tylko drewno dębowe. Nic dziwnego, że na rynku meblarskim buczyna jest pożądanym surowcem. To z niej produkuje się piękne i ponadczasowe szafy, komody, krzesła, stoły oraz oczywiście łóżka. Przy niezwykłej twardości buka uważa się go za dość łatwego w obróbce. To dzięki tej właściwości buk skradł na stałe serca stolarzy.

Naturalny drewno bukowe ma ciepły kolor w odcieniu pomarańczy. Takie łóżka bukowe do sypialni nadadzą pomieszczeniu wyjątkowo przytulnego, ciepłego charakteru. Jeśli jednak nie chcemy decydować się na wyrazisty, charakterystyczny kolor, a pragniemy mieć łóżko bukowe, odcień można zmienić dzięki lakierom bądź impregnatom. Można także zastosować farbę do mebli i nadać łóżku dowolny kolor. O wiele ważniejsze od koloru są w sypialni właściwości drewna bukowego. Mądrość ludowa głosi, iż drewno bukowe ma pozytywny wpływ na usposobienie i pewność siebie, wyzwala pogodę ducha, ponadto pozwala przezwyciężać lęki i pomaga stawić czoła trudnościom. W dzisiejszych czasach można śmiało powiedzieć, że obcowanie z drewnem bukowym jest wskazane dla osób zmagających się z depresją.

Łóżka bukowe do sypialni produkowane są wielu wariantach stylistycznych, od prostych ascetycznych łóżek aż do wspaniale inkrustowanych łoży małżeńskich. Łóżko bukowe 90x200 idealnie sprawdzi się w pokoju dziecinnym i posłuży dziecku aż do wieku dorosłego. Jeśli wystrój dziecinnego pokoju odbiega wyglądem od motywów drewnianych, nic nie stoi na przeszkodzie, by łóżko pomalować na wybrany kolor. Nadal będzie tym samym meblem o niezniszczalnych właściwościach, co w przypadku mebli dla dzieci ma szczególne znaczenie.

Walory użytkowe łóżka bukowego w sypialni zależą od osobistych preferencji użytkowników. To klient decyduje, czy woli mieć staromodne wysokie łoże, czy nowoczesne niskie łóżko z materacem niemalże na poziomie podłogi. Jeśli sypialnia jest nieduża i nie ma w niej miejsca na pościel, warto zdecydować się na nieco wyższe łóżko z szufladami na dole. Dzięki temu nieprzykryte w dzień łóżko bukowe będzie prawdziwą ozdobą i perłą w koronie sypialni.

Duży wybór łóżek bukowych w różnych rozmiarach można znaleźć na: https://wygodnelozka.pl/14-lozka-bukowe


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku