Fotoobrazy na płótnie stanowią przysłowiową kropkę nad „i” w gustownie urządzonych wnętrzach. Oryginalna forma, duży wybór wielkości i praktycznie nieograniczone możliwości doboru tematyki sprawiają, że fotoobrazy coraz częściej zastępują na ścianach tradycyjne obrazy. Jakimi kryteriami warto się kierować przy wyborze fotoobrazu i jak go zamówić? O tym piszemy poniżej.


Wielkość fotoobrazu jako jeden z podstawowych kryteriów wyboru

Planując zakup fotoobrazu do danego pomieszczenia przede wszystkim sprawdźmy zagospodarowanie jego ścian. Na pewno nie wolno przesadzać z ilością dekoracji, by nie uzyskać efektu odwrotnego od zamierzonego. W sprzedaży dostępne są fotoobrazy, które różnią się między sobą rozmiarem, proporcjami oraz ilością elementów składowych. Tylko od nas zależy na jaki się zdecydujemy. Najpopularniejsze formaty fotoobrazów to:

  • prostokątne: 2:3 lub 3:4

  • kwadratowe

  • panoramiczne 2:1 lub 3:1

  • wieloczęściowe: dyptyki, tryptyki, kwadraptyki oraz pentaptyki.

Możemy pokusić się o wydrukowanie jednego, dużego fotoobrazu do salonu, gabinetu czy sypialni, jak i kilku mniejszych fotoobrazów, które mogą wisieć praktycznie w każdej części mieszkania.

Tematyka fotoobrazu

W związku z tym, że fotoobrazy na płótnie można przygotować z dowolnego zdjęcia to wybór jest praktycznie nieograniczony. Możemy się zdecydować na zamówienie fotoobrazu ze zdjęcia z wakacji czy z innych rodzinnych uroczystości i dzięki temu nadać mu osobistego charakteru. Innym rozwiązaniem jest zaczerpnięcie inspiracji z zewnątrz. Firma Foto4u w każdym miesiącu publikuje 5 propozycji fotoobrazów do wnętrz, które można potraktować jako swoistą wskazówkę na drodze do zamówienia własnego dzieła. W inspiracjach znajdują się zdjęcia, które z powodzeniem można wykorzystać jako motyw na fotoobraz do pokoju dziecięcego, biura, salonu czy sypialni. Warto tylko skonfrontować wybrany motyw z innymi elementami wyposażenia konkretnego pomieszczenia, aby cała aranżacja wnętrza sprawiała wrażenie jednolitej.

 

Jak zamówić fotoobraz?
Po podjęciu decyzji na temat wielkości, formatu i tematyki fotoobrazu możemy przystąpić do samego procesu zamawiania. Profesjonalnym wykonywaniem wysokiej jakości fotoobrazów na płótnie zajmuje się firma Foto4u. W ramach usługi drukowania zdjęć na płótnie dostępny jest duży wybór rozmiarów fotoobrazów, ich kształtów oraz dodatkowych dekoracji. Olbrzymią zaletę stanowi również fakt, że cały proces zamawiania oraz dopełnienie wszelkich formalności związanych z wysyłką można zrealizować przez Internet. Wystarczy wybrać zdjęcia, które chcemy wywołać na płótnie, ustawić rozmiar, ramki i zamówić produkt, by po kilku dniach cieszyć się wspaniałymi fotoobrazami we wnętrzu. Co ważne fotoobrazy produkowane w firmie Foto4u mają zadrukowane boki, dzięki czemu są to produkty gotowe od razu do zawieszenia.Fotoobraz jako pomysł na prezent

W ciągu roku jest wiele okazji do tego, by kupić fotoobraz nie tylko dla siebie, ale także obdarować nim kogoś bliskiego. Fotoobraz to ciekawy pomysł na prezent, dla tych, którzy mają dość wręczania innym książek, płyt oraz kwiatów. Zdjęcie to pamiątka, a zamknięte w oryginalnej formie fotoobrazu, zawieszonego na ścianie będzie codziennie przypominać o obdarowującym. Taki fotoobraz można sprezentować właściwie każdemu, bez względu na wiek, ponieważ w bogatej ofercie można znaleźć zarówno coś dla najmłodszych, jak i dla osób starszych. Dodatkową zaletę stanowi fakt, że fotoobraz wcale nie jest kosztownym przedsięwzięciem. Za fotoobraz wielkości kilkudziesięciu centymetrów nie zapłacimy więcej niż kilkadziesiąt złotych.

 

Jak dbać o fotoobraz
Aby fotoobraz na długo zachował swój idealny wygląd warto o niego odpowiednio dbać. Aby usunąć z jego powierzchni nagromadzony kurz powinniśmy omiatać go ściereczkę o delikatnym włosiu albo miotełką. Nie należy go czyścić ani mokrymi, ani nawet wilgotnymi szmatkami z dodatkiem środku chemicznego, ponieważ możemy w ten sposób zniszczyć jego strukturę. Nie należy też wystawiać go na działanie promieni słonecznych. Nawet te produkty, które są wykonane z najlepszej jakości materiałów z czasem po prostu blakną, a przyczynia się do tego stanu rzeczy także duża wilgotność powietrza, która negatywnie wpływa na strukturę płótna. Aby tego uniknąć warto zabezpieczyć fotoobraz werniksem albo lakierem.

Fotoobrazy – sprawdzony pomysł na dekorację wnętrza
Fotoobrazy to oryginalny i niedrogi sposób na ożywienie każdego wnętrza. Możliwość przygotowania fotoobrazu praktycznie z każdego zdjęcia sprawia, że ich zakup to idealne rozwiązanie dla każdego, kto pragnie w sposób oryginalny ozdobić ściany swojego domu. Fotoobrazy świetnie sprawdzają się także jako spersonalizowane prezenty na Gwiazdkę, urodziny, jubileusz czy inną ważną uroczystość. Dobrze dobrany do wnętrza fotoobraz będzie każdego dnia wywoływał uśmiech na twarzy domowników i przyciągał wzrok odwiedzających nas gości.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Urodziny dla dziewczynki

Wersja do druku