Obecnie na rynku mamy możliwość wyboru z wielu technologii kosmetycznych i medycznych. Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy z gigantycznej różnicy, występującej między tymi dwoma typami aparatur. Sprzęty medyczne mają zdecydowanie większe możliwości terapeutyczne od tych kosmetycznych. Dzięki nim możemy stosować dużo większe parametry i uzyskiwać spektakularne efekty pozabiegowe. Wysokiej klasy aparatury są obsługiwane przez wykwalifikowany personel, kosmetologów lub lekarzy, którzy kompleksowo zajmą się każdym pacjentem, przeprowadzą szczegółowy wywiad i wykluczą przeciwwskazania.

Ciekawą dziedziną dzisiejszych czasów jest ciągle i dynamicznie rozwijająca się laseroterapia. Zabiegi laserowe mają bardzo szerokie spektrum możliwości.

Zamykanie Naczyń Krwionośnych

Jednym z przedstawicieli laseroterapii jest laser Nd:Yag 1064nm, ta długość wiązki pozwala na zamknięcie nawet bardzo szerokich sino-niebieskich naczyń na każdej partii ciała (do ok. 3mm) oraz wnika w głąb skóry aż do 5mm. Falę tę cechuje wysokie powinowactwo z hemoglobiną w porównaniu do innych długości fal, gdzie selektywność między hemoglobiną a melaniną jest niższa. Gwarantuje to bezpieczeństwo zabiegu i zmniejsza ryzyko uszkodzenia naskórka.

Terapia Grzybicy Płytki Paznokciowej

Wbrew pozorom wiele osób zmaga się z tym problemem. Zakażenie się grzybicą płytki paznokciowej jest bardzo łatwe w przeciwieństwie do jej leczenia. Leczenie dermatologiczna często trwa latami i nie przynosi oczekiwanych efektów. W tej sytuacji ratunkiem jest właśnie laseroterapia. Wiązka laserowa emitująca energię świetlną w kontakcie z płytką, zamienia się w energię cieplną co prowadzi do termicznego zniszczenia strzępek grzybni.

Usuwanie owłosienia

Sprzęty medyczne charakteryzują się wysoką mocą dzięki temu możemy pozwolić sobie na wykonanie zabiegu epilacji a nie depilacji. Epilacja jest to zabieg usuwania owłosienia na stałe, natomiast depilacja to usuwanie owłosienia tym czasowo. Wiązka laserowa oddziałuje na chromofor, którym jest melanina we włosie i w ten sposób dostarcza energię do brodawki włosa i niszczy ją termicznie.

Resurfacing

Każdy z gabinetów posiada szeroką gamę zabiegów odmładzających. Laseroterapia proponuje ablacyjny i nieablacyjny resurfacing. Wiązka warstwa po warstwie odparowuje mikrony komórek, zapewniając tym samym maksimum precyzji oraz maksymalny komfort pacjenta. Fibroblasty zostają zastymulowane do produkcji nowego kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się jędrna, a zmarszczki rozprostowane.

Najnowsze technologie zajmują się również odchudzaniem, czyli redukcją tkanki tłuszczowej i modelowaniem sylwetki. Poprzez usuwanie trójglicerydów z komórek tłuszczowych i transporcie ich do wątroby gdzie są metabolizowane lub usuwanie całych komórek tłuszczowych.

Ciekawym tematem są również zabiegi trychologiczne, dzięki którym możemy wpłynąć na jakość naszych włosów. Poprzez stymulację skóry głowy, uzyskujemy efekt pogrubienia łodygi włosa, włosy są lśniące i odżywione. Możemy w ten sposób pobudzić również do wzrostu nowe włosy.

Podsumowując technologie kosmetologiczne są intensywnie rozwijająca się dziedziną, która ciągle nas zaskakuje i wprowadza nowości. Mają one bardzo szerokie zastosowanie i odpowiedź niemal na każdy problem estetyczny.mgr Zuzanna Orwat
Kosmetolog, szkoleniowiec
Klinika Zdrowego Ciała


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii mają grzyby w occie
Depilacja woskiem lycon

Wersja do druku