Prezent dla kogoś, to dla nas wysiłek związany z jego nabyciem oraz, może nawet większy, z jego wymyśleniem. Dobry prezent wymaga zastanowienia i najlepiej znajomości osoby, dla której do przygotowujemy. A co z opakowaniem? Niestety, jeżeli chcemy pokazać się z dobrej strony, to także na tym polu musimy wykazać się inwencją.

Pakowanie prezentów jest niezwykle istotne. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, dlatego też bardzo ważne jest by nie tylko sam prezent był przemyślany i trafiony, ale także jego opakowanie. Jeśli podarunek ładnie zapakujemy, wysyłamy jednocześnie wiadomość obdarowywanemu, że poświęciliśmy czas na przygotowanie niespodzianki, że zależało nam na tym, by zaskoczyć jubilata czy solenizanta czymś pięknym i oryginalnym. Sztuka pakowania prezentów dla wielu wydaje się trudna. Jednak warto poświęcić chwilę, by przygotowany przez nas podarunek został zapamiętany na zawsze. Do tego można wykorzystać całą gamę przedmiotów, które świetnie sprawdzą się w roli opakowania. Mogą to być papierowe serwetki, gładkie papiery, gumki recepturki czy opakowania tekturowe. W większych miastach takich jak Warszawa, Kraków, Poznań czy Wrocław bez problemu dostaniemy mniej lub bardziej wyszukane elementy, które posłużą do pakowania.

#1 Kartonowe opakowania i gumki recepturki

Producenci kartonowych opakowań przede wszystkim kierują swoją ofertę dla dużych odbiorców. Ich produkty trafiają do województw mazowieckiego, śląskiego czy pomorskiego. Wydawałoby się, że taki karton jest nieciekawy i nudny, a jego wykorzystanie jako opakowania na prezent będzie co najmniej dziwne. Jednak tego typu pakowanie jest w tej chwili modne. Żeby ożywić surowy wygląd kartonu można owinąć go mnóstwem kolorowych gumek recepturek.

#2 Kolorowa tektura i własnoręcznie wycięte wycinanki

Na rynku dostępne są także opakowania tekturowe w różnych kolorach. Znając ulubiony kolor osoby, której podarujemy prezent możemy jeszcze bardziej pokazać, że nią się interesujemy. Do tego można wyciąć kilka fajnych wzorów z kartonu w innym kolorze i nakleić je na opakowanie. Całość warto podkreślić łamiącą kolory barwną wstążką.

#3 Kartony jak klocki Lego

Fajnym pomysłem jest zrobienie czegoś jeszcze bardziej oryginalnego. Na przykład zrobienie z tektury opakowania, które kształtem będzie przypominało coś konkretnego. Znając upodobania osoby, której podarujemy prezent możemy stworzyć coś specjalnego. Np. opakowanie, które będzie przypominało klocek Lego.

#4 Pompony na beżowej tekturze

To bardzo ciekawy pomysł by jeszcze bardziej ożywić prezent. Rustykalny karton w połączeniu z wesołym pomponem daje bardzo fajny efekt. Warto oczywiście całość przewiązać elegancką wstążką.

#5 Opakowanie sugeruje co jest w środku

Solidne pudełka kartonowe również mogą posłużyć jako opakowanie. Bardzo ciekawym pomysłem jest wykorzystanie do opakowania jakiegoś elementu, który będzie sugerował co może być w środku. Jeśli prezentem jest coś co przyda się w kuchni można ozdobić paczkę np. serwetką lub oryginalną ściereczką, prezent do łazienki niech podkreśli małe mydełko zawieszone na wstążce. Warto puścić wodze fantazji.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku