Z powszechnie dostępnych informacji dowiadujemy się, że materac należy dopasować indywidualnie do potrzeb użytkownika. Sprawa jest prosta, jednak problem pojawia się jeśli jeden materac ma mieć nie jednego a dwóch użytkowników. W związku z tym, że każda osoba musi być zadowolona, zakup w tym przypadku prosty nie będzie. Zdecydować się na dwa oddzielne materace, czy jeden wspólny? Oto kilka wskazówek!

Razem a jednak osobno

Twardość materaca dobieramy do masy ciała. Kupując materac dla pary, już w tym momencie pojawia się problem, ponieważ zazwyczaj między kobietą i mężczyzna występuje różnica w wadze. Jeśli nie jest ona zbyt spora w dość łatwy sposób dopasujemy twardość materaca. Jednak jeśli różnica sięga powyżej 30 kg, każda z osób będzie potrzebowała materaca o różnej twardości. Warto wtedy zestawić obok siebie dwa materace o twardości dopasowanej do każdej z osób. Należy pamiętać, że takie materace muszą mieć tą samo grubość. Dzięki temu każdy z użytkowników będzie miał swoją, komfortową powierzchnię do spania. Ponadto unikniemy efektu falowania i przenoszenie drgań na powierzchni materaca, co czasami się zdarza przy jednym szerokim materacu.

Kompromis

Jeśli koniecznie chcemy mieć jeden wspólny materac będzie trzeba pójść na kompromis. Za jednym wspólnym materacem przemawiają względy ekonomiczne- jeden szeroki materac jest tańszy niż dwa oddzielne. Drugą kwestią jest komfort- na środku może być wyczuwalne łączenie materacy, nawet jeśli będą bardzo dobrze dopasowane wysokością. W przypadku jednego wspólnego materaca najlepiej zdecydować się na materac ze sprężynami kieszeniowymi lub piankowy. Pomoże to w uniknięciu falowania powierzchni. Tego typu materace mają elastyczność punktową- informuje obsługa sklepu z materacami sen.pl. Drugą kwestią jest twardość materaca. Przy wspólnej powierzchni do snu należy dobrać twardość do osoby cięższej. Dzięki temu materac będzie miał odpowiednią wytrzymałość.

Złoty środek

Bardzo ciekawym rozwiązaniem skierowanym właśnie dla par są materace typu dualsleep. Są to materace partnerskie, które obok siebie, na jednej powierzchni posiadają dwie twardości. Dzięki takiemu rozwiązaniu można cieszyć się wspólnym materacem, bez wyczuwalnego łączenia, gdzie każda z osób będzie spała na powierzchni zapewniającej idealne podparcie podczas snu. Tego typu rozwiązania znajdziemy w ofercie firm Sembella, PerDormire, czy Materace Dla Ciebie.

Materac to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia mieszkania. Śpiąc spędzamy 1/3 życia warto więc by materac zapewniał zdrowy i komfortowy sen. Zakup materaca dla dwóch osób to nie lada wyzwanie, jednak oferta dostępna na rynku jest tak zróżnicowana, że z pewnością dopasujemy rozwiązanie do swoich potrzeb.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku