Laser frakcyjny to urządzenie, które jest używane do usuwania blizn powstałych w efekcie zmagań z trądzikiem lub blizn pooperacyjnych. Jest on również pomocny przy przebarwieniach, zniszczeniu skóry przez słońce, a także przy wygadzaniu zmarszczek oraz innych problemach ze skórą. Laser frakcyjny jest powszechnie używany oraz przydatny przy problemach natury dermatologicznej.

Zabieg laserem frakcyjnym Fraxel Dual

Reparacja skóry laserem polega na spowodowaniu na skórze za pomocą światła mikrouszkodzeń, które pobudzają skórę do odbudowy poprzez produkcję kolagenu. Zabieg jest poprzedzany nałożeniem kremu znieczulającego przez co procedura nie powinna być bardzo bolesna, możliwe jest jednak odczuwanie pewnego dyskomfortu lub szczypania. Jest to w pewnym sensie zabieg ściągnięcia starej, uszkodzonej skóry i zastąpienie jej nową. Lasery frakcyjne różnią się od innych tym, że działają na pewną konkretną, małą część obszaru, a nie na cały obszar za jednym razem. Skupiony jest on na powolnym i dokładnym zregenerowaniu tkanki krok po kroku, co gwarantuje dokładniejszą odnowę tkanki. Bardzo ważną funkcją lasera jest motywowanie skóry do produkcji kolagenu, który jest białkiem tkanki łącznej odpowiedzialnym między innymi za elastyczność, jędrność i młody wygląd skóry. Brak kolagenu jest winien powstawania zmarszczek dlatego zabieg ten pozwoli dłużej zachować młody i piękny wygląd twarzy. Po zabiegu skóra jest przez pewien czas podrażniona i zaczerwieniona. Warto dodać, że po zabiegu laserem frakcyjnym skóra goi się szybciej niż po zabiegu zwykłym laserem. Kliniką zajmującą się takimi zabiegami jest SkinClinic w Warszawie.

Fraxel Dual

Przewaga lasera Fraxel Dual, którego używają między innymi profesjonaliści ze SkinClinic, nad innymi laserami polega na tym, że jest wyjątkowo skuteczny w walce z bliznami. Polecany jest nie tylko w walce z okaleczeniami powstałymi w wyniku trądziku, ale też pooperacyjnymi lub pooparzeniowymi. Jego działanie wyróżnia się tym, że trafia on od razu do źródła problemu i eliminuje martwe komórki, co skutkuje zupełnym usunięciem lub zmniejszeniem blizny. Ze względu na to, jakich zmian chce pozbyć się pacjent, można użyć lasera do zabiegów głębokich (erbowego) albo lasera do zabiegów powierzchniowych (tulowego). Odpowiedni rodzaj, po rozmowie z pacjentem, dobiera lekarz.

Laser frakcyjny - dla kogo?

Laser frakcyjny to innowacyjna metoda naprawy skóry polecana głównie osobom, które:

  • zmagają się z bliznami potrądzikowymi,
  • zmagają się z bliznami poopreacyjnymi,
  • pragnących usunąć blizny po oparzeniach,
  • chcą wygładzić zmarszczki,
  • mają przebarwienia lub zniszczenia na skórze,
  • cierpią na melanodermę,
  • chcą pozbyć się rozstępów,
  • chcą pozbyć się znamion,
  • chcą pozbyć się przebarwień,
  • chcą pozbyć się wiotkości skóry.

Oprócz funkcji lasera, jaką jest usuwanie okaleczeń, jest on też wykorzystywany do resurfacingu, czyli odmładzania różnych części ciała, twarzy, dłoni lub szyi.

Mimo wielu zalet zabiegów przy użyciu lasera Fraxel Dual nie jest on polecany dla wszystkich. Nie powinny się mu poddawać osoby, które mają poparzenia lub przebarwienia pozabiegowe oraz tym, którym wcześniejszy zabieg spowodował nierówności skóry.

Efekty zabiegu

Efekty zabiegu laserem frakcyjnym to wypełnienie blizn, odbudowa skóry, wygładzenie zmarszczek, odmłodzenie wyglądu skóry, redukcja przebarwień oraz rozstępów.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Laser medyczny

Wersja do druku