Bóle kostno-stawowe to współcześnie bardzo często spotykana dolegliwość. Coraz więcej osób pracuje przy biurkach w pozycji siedzącej przez wiele godzin. W czasie wolnym także nie przepadamy za aktywną rozrywką, przecież są telewizory, komputery a także tablety. Anatomiczna budowa człowieka nie jest przystosowana do ciągłej pozycji siedzącej, stąd mamy coraz więcej chorób kręgosłupa, urazów kostno-stawowych. Jak z tym walczyć i choć w minimalny sposób temu zaradzić?

Dieta i ruch

Racjonalna i zdrowa dieta jest podstawą w utrzymaniu dobrej kondycji organizmu. Niektórym kojarzy się tylko z odchudzaniem, jednak prawidłowe odżywianie powinno być codziennym priorytetem każdego z nas. Pełnowartościowe posiłki, spożywane regularnie i w rozsądnych ilościach będą wzmocnieniem dla organizmu. Pożywienie jest naturalnym źródłem substancji, które budują stawy i kości. Budulcem dla chrząstki stawowej jest białko, które znajdziemy w produktach mlecznych. Warzywa i owoce poprawiają elastyczność stawów, ryby, czosnek pomagają w leczeniu stanów zapalnych. Rozsądnie komponując swoje posiłki wzmacniamy nasz kręgosłup, zapobiegamy wielu schorzeniom i przyśpieszamy procesy regeneracyjne. Codzienną dietę najlepiej przystosować do swojego stylu życia (więcej lub mniej ruchu w ciągu dnia). Prawidłowe funkcjonowanie organizmu (w tym zdrowy kręgosłup) wymaga regularnej aktywności fizycznej. Wypoczynek w ruchu, uprawianie sportu są wskazane dla osób spędzających czas pracy w pozycji siedzącej. Nasz kręgosłup, stawy, mięśnie potrzebują regularnej aktywności. Powinniśmy zadbać o krótki spacer, gimnastykę w czasie przerwy w pracy. Można zaprosić do ćwiczeń współpracowników, będzie to miło spędzona chwila, która, dodatkowo pozytywnie wpłynie na koleżeńskie relacje. Po zawodowych obowiązkach odpoczywajmy aktywnie - basen, spacery, bieganie, rower, fitness, taniec - wybór jest na prawdę duży, można zorganizować sobie czas wspólnie z całą rodziną.

Naturalne wsparcie

Niestety, wiele osób zaniedbuje swoje nawyki żywieniowe i aktywność fizyczną, co w konsekwencji powoduje wiele problemów z kręgosłupem. Zwyrodnienia kręgosłupa to dzisiaj udręka większości społeczeństwa. Tego typu dolegliwości oznaczają nieznośne bóle pleców, karku, krzyża, głowy, kończyn - przez ucisk na rdzeń kręgowy bóle te bywają bardzo trudne do zwalczenia. Trzeba szukać pomocy u lekarza, rehabilitanta. Często sami sięgamy po różne lekarstwa, nie wszystkie są jednak skuteczne. Coraz więcej osób zaufało medycynie naturalnej i jej wyrobom. Suplementy diety są bardzo dobrą formą wspomagania przy problemach z kręgosłupem. Ziołowe preparaty nie szkodzą na żołądek i wątrobę - narządy, które zwykle obciążane są podczas leczenia farmakologicznego. Rynek naturalnych produktów jest bardzo różnorodny. Godny polecenia jest indyjski sklep, gdzie znajdziemy wysokiej jakości suplementy i kosmetyki ajurwedyjskie. Sklep himalayaherbs ma do zaoferowania preparaty na problemy z bólami, jak suplement rumlaya - całkowicie naturalny i bezpieczny, pomaga przy różnego rodzaju zwyrodnieniach i stanach zapalnych stawów i kości. Z pewnością znajdziemy w tym sklepie wiele innych pomocnych preparatów. Pamiętajmy, że kondycja naszego kręgosłupa w dużej mierze zależy od nas. Niesprawny kręgosłup to problemy w wykonywaniu codziennych, podstawowych czynności. Jeżeli zadbamy o swoją kondycję, w przyszłości będziemy sprawniejsi, bardziej zaradni i niezależni.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Kurs tańca dla dwojga

Wersja do druku