Zastanawiasz, która opcja jest bardziej praktyczna, oszczędna, zdrowa – wanna czy prysznic? Nie wiesz na co się zdecydować? Ilu zwolenników, tylu przeciwników – amatorów wanien i pryszniców można podzielić na dwie równe grupy. Lista argumentów i kontrargumentów jest równie długa. Rozsądzić ten spór to niczym odpowiedzieć na pytanie: „Co było pierwsze - kura czy jajko?” Ale my nie poddajemy się, próbujemy opowiedzieć się za jedną z opcji. Zatem wanna czy prysznic?

Co do małej łazienki?

Gdy chodzi o oszczędność miejsca, odpowiedź jest jasna – prysznic. Jeśli posiadasz niewielką łazienkę, rozsądnym wyborem będzie kabina prysznicowa. Zajmuje niewiele miejsca i doskonale się prezentuje. Możesz wybierać spośród wielu dostępnych rozwiązań – kabin prysznicowych narożnych, półokrągłych czy kwadratowych. Kabiny prysznicowe KOŁO to świetny wybór dla tych, którzy cenią wysoką jakość i estetykę wykonania.

Nie wyobrażasz sobie życia bez wanny, a twoja łazienka ma bardzo skromny metraż? Przy odrobinie wysiłku i dobrym rozplanowaniu pomieszczenia, znajdzie się miejsce i na wannę. Zabuduj wannę schowkiem, zyskasz dodatkową dużą przestrzeń, którą wykorzystać możesz do przechowania środków czystości i innych łazienkowych akcesoriów.

Oszczędność wody

Szybkie i krótkie wizyty pod prysznicem pozwolą Ci zmniejszyć zużycie wody. Jeśli jednak lubisz spędzać pod prysznicem długie minuty, rozkoszując się kąpielą – Twoje rachunki za wodę nie będą odbiegać od kwot, które płacą miłośnicy wylegiwania się w wannie. Reasumując – możesz zaoszczędzić decydując się na zainstalowanie prysznica, jednak musisz być zdyscyplinowany i pilnować czasu kąpieli.

Zdrowie i uroda

Nic tak nie poprawia krążenia i nie ujędrnia ciała, jak naprzemienne prysznice z zastosowaniem ciepłego i zimnego strumienia wody. Długie kąpiele w wannie nie są zalecane. Powinny ich unikać zwłaszcza kobiety w ciąży. Natomiast szybki prysznic zaraz po przebudzeniu skutecznie pobudza do działania przed aktywnym dniem.

Relaks

Po długim, męczącym dniu nie marzysz o niczym innym tylko o ciepłej, relaksującej kąpieli? A może zamiast tego ożywczy prysznic z hydromasażem, który doskonale rozluźni napięte mięśnie i pozwoli zapomnieć o stresie i przemęczeniu?

Prysznic czy wanna?

Idealnym rozwiązaniem jest... posiadanie zarówno prysznica, jak i wanny. Niestety, na taki komfort może pozwolić sobie niewielu. Kabina prysznicowa to doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnych – dla których ważny jest czas i możliwość zażycia ożywczej kąpieli. To rozsądne rozwiązanie również dla osób starszych, które często mają problem z samodzielnym skorzystaniem z kąpieli w wannie. Uwielbiasz długie kąpiele w wannie, jednak chętnie skorzystałabyś z szybkiego prysznica w upalny dzień? Zamontuj parawan na wannę, tym sposobem zyskasz funkcję kabiny prysznicowej.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku