Prace ogrodowe w lipcu

Lipiec kojarzy się głównie z upałami i nierzadko z mniejsza ilością opadów niż w innych miesiącach. Często jest tak rzeczywiście, dlatego powinniśmy przede wszystkim pamiętać o właściwym i regularnym nawadnianiu naszych roślin. Brak wody to zguba, zwłaszcza dla roślin rabatowych i warzyw, jednak odczują ją także młode, dopiero posadzone krzewy i drzewka.
Chwasty i trawa w lipcu
Chwasty raczej nie boją się upałów i rosną bujnie również w lipcu, jak w każdym innym miesiącu wiosny czy lata. W związku z tym, by nie pozwolić chwastom na zduszenie naszych zielonych roślin, musimy z nimi walczyć różnymi sposobami - naturalnymi, a jeśli to nie pomaga, także chemicznymi. Skuteczną metodą pozbycia się chwastów jest ściółkowanie, które jednocześnie zmniejsza parowanie gleby.
Lipiec to miesiąc, gdy należy pamiętać o regularnym przycinaniu trawnika, który na skutek ciepła i wilgoci rośnie dość szybko. We wszystkich ogrodach z pewnością więc wciąż będziemy słyszeć kosiarki spalinowe. Warto wiedzieć, że należy to robić często niezależnie od tego, czy naszą trawę zasadziliśmy dopiero w tym roku, czy też już klika lat wcześniej. Pełnia lata nie sprzyja także zakładaniu nowych trawników, więc starajmy się tego unikać.
Lato a pielęgnacja roślin w ogrodzie
Prace lipcowe na rabatach kwiatowych warto skoncentrować na obcinaniu zwiędłych kwiatostanów - to wzmocni rośliny i pobudzi je do ponownego kwitnienia. Jednak czynności takiej powinniśmy unikać w przypadku kwiatów i bylin, z których planujemy zbiór nasion lub chcemy je przechować jako rośliny suszone.
W przypadku kwiatów lub bylin, które uległy przekwitnięciu, należy je radykalnie przyciąć. Warto również dokonać przeglądu wszystkich roślin i sprawdzić, czy nie potrzebują dodatkowej podpórki. W tym czasie należy także rośliny kwitnące zasilić nawozami wieloskładnikowymi, które zwiększą ich intensywność kwitnienia.
Lipiec to miesiąc, w którym należy zakończyć podsypywanie drzew i krzewów nawozami mineralnymi. Warto także w tym czasie przejrzeć korony krzewów ozdobnych, w tym m. in. róż, a także wyciąć nadmiernie zagęszczone pędy powojników i innych pnączy. Osoby, które nie przycięły żywopłotu w czerwcu powinny to zrobić w lipcu, oczywiście dbając o jego właściwy kształt i zapewniając mu odpowiedni dopływ światła.
Najczęściej zadawane pytania
Podobne artykuły:
Wersja do druku
Szukaj
Jakie zmiany skórne może usunąć dermatolog w Warszawie?
Skóra jest naszą pierwszą linią obrony przed czynnikami zewnętrznymi, ale nie jest odporna na różnego rodzaju zmiany skórne. W Warszaw
Organizer ślubny - prawdziwy niezbędnik w drodze do wesela!
Chyba każdy z nas przyzna, że planowanie ślubu to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu wielu par. Często jest to dzień, na który czekamy cał
Perfumy męskie na każdą okazję – jakie zapachy będą idealne na co dzień?
Każdy zadbany mężczyzna powinien mieć w domowej toaletce przynajmniej jedną buteleczkę perfum codziennych, które sprawdzą się na każdą okazję.
Od czego zacząć zabawę z LEGO? Przegląd popularnych serii
Kiedyś największą popularnością cieszyły się zestawy klocków LEGO z takich serii jak LEGO City, Castle czy Space. Dawały one
Choroby układu krążenia – jak łagodzić ich objawy?
Choroby układu krążenia stanowią poważny problem zdrowotny na całym świecie. Niezależnie od wieku czy płci, mogą one dotknąć każdego z nas. Jednak