Sen wpływa dobroczynnie na funkcjonowanie całego organizmu. Ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wielki jest to wpływ. A czy Ty wiesz, jakie znaczenie ma dla Ciebie spokojny sen i co musisz zrobić, aby polepszyć jego jakość i każdego dnia budzić się wypoczętym?

Nic, tylko spać!

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, dlaczego poświęcasz aż 1/3 swojego życia na sen? Każdy z nas powinien wiedzieć, co dzieje się w jego ciele podczas snu, i nie chodzi tutaj o procesy zachodzące w mózgu, gdy śnimy. Korzyści wynikających ze zdrowego snu jest naprawdę wiele. Do najważniejszych z nich należą:

  • poprawa zdolności zapamiętywania i koncentracji (stąd niewyspanie może powodować zmniejszenie efektywności pracy nawet o połowę!),

  • odpoczynek dla psychiki oraz łagodzenie stresu (zaburzenia snu mogą wywołać stany lękowe czy nawet depresję),

  • zapobieganie otyłości i wspomaganie odchudzania,

  • regeneracja skóry i spowolnienie procesów jej starzenia,

  • wzmaganie systemu immunologicznego (podczas snu organizm lepiej sobie radzi ze wszelkimi infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi),

  • nie zapominajmy także, że tylko w czasie snu wydzielają się pewne hormony (np. hormon wzrostu), zaś wytwarzanie innych spada (np. hormon stresu).

Jak zatem czerpać najwięcej korzyści ze snu?

Czy zadajesz sobie pytanie: „ile godzin powinniśmy spać?”. Należy pamiętać, że każdy organizm jest inny i ma różne zapotrzebowanie na sen. Optymalna ilość to 7-8 godzin na dobę. Ponadto na spokojny sen ma wpływ wiele czynników, chociażby temperatura i wilgotność powietrza w sypialni, pora ostatniego posiłku przed snem, a nawet ilość obowiązków w ciągu dnia.

Poza tym wygląd samej sypialni ma niebagatelny wpływ na jakość snu – spokojny wystrój, jasne kolory i miękkie materiały sprzyjają wyciszeniu i ułatwiają zasypianie. No i najważniejszy element sypialni stanowi oczywiście łóżko, a konkretnie materac, na którym śpimy. Z idealną ofertą wychodzi firma Sealy, których produkty łączą w sobie: chłodzący komfort pianki wraz z pamięcią i trwałym podparciem.

Firma z tradycjami

Marka Sealy jest rozpoznawalna i ceniona w wielu krajach od niemal stu lat. To właśnie dzięki Sealy tak popularne jest podwójne łóżko a materace sprężynowe i bonellowe stały się jeszcze wygodniejsze. Firma na tym nie poprzestała, dzięki zastosowaniu nowych technologii stale udoskonala swoje produkty, aby zagwarantować klientom tylko najwyższą jakość snu. Aktualna oferta dostępna jest na stronie pl.sealy.com. Najlepsze materace są na wyciągnięcie ręki.

Jak cenny jest spokojny sen?

Warto zainwestować w swój sen i poczuć się we własnym łóżku jak na chmurce, tym bardziej że teraz to naprawdę możliwe, dzięki materacom Sealy. Już nie będziesz musiał wybierać między materacem sprężynowym a piankowym, ponieważ materace Sealy Hybrid łączą te dwie cechy w jednym. Znajdź model idealny dla siebie, wybór jest naprawdę szeroki.

Sen odgrywa w życiu bardzo istotną rolę. Tym bardziej wybór idealnego materaca powinien być starannie przemyślany. Zakup zwróci się z nawiązką w postaci lepszego samopoczucia każdego dnia.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku