Projektant wnętrz to stosunkowo nowy zawód, który szybko zyskuje popularność w naszym kraju. Osoba pracująca na takim stanowisku odpowiada za realizację indywidualnych projektów wystroju wnętrz domów, mieszkań oraz innych budynków.


Projektanci wnętrz (zwani także architektami wnętrz) są najczęściej zatrudniani przez osoby pragnące jak najlepiej wykorzystać przestrzeń w budynku i „wycisnąć” z niej wszystko, co tylko możliwe. W porównaniu do amatorów, osoby, które na co dzień urządzają wnętrza z pewnością są to w stanie zrobić sporo lepiej.

Projektowanie wnętrz na przykładzie domu w Bydgoszczy

Wielu z nas urządzając mieszkanie pragnie samodzielnie dobrać elementy wystroju (aranżacji) wnętrza oraz zakupić meble i je odpowiednio porozstawiać w pomieszczeniach. Jeśli jednak zależy nam na optymalnym doborze wyposażenia oraz na dobrym wykorzystaniu każdego skrawka powierzchni, warto zasięgnąć rady architekta wnętrz.

W przeciwieństwie do projektu realizowanego na własną rękę, projekt zrealizowany przy wsparciu specjalisty jest dużo bardziej użyteczny i zdecydowanie lepiej wykorzystuje dostępne miejsce. Projektant dokona dokładnych pomiarów i zapobiegnie różnego rodzaju problemom.

Architekt wnętrz pomaga również w wyborze elementów wyposażenia. Korzystając z jego porad można zakupić najwyższej jakości elementy wykończeniowe (często po niższej cenie!), meble, tekstylia i artykułu dekoracyjne. Osoba zajmująca się na co dzień wystrojem wnętrz doskonale zna rynek meblowy oraz rynek produktów stosowanych przy wykończaniu wnętrz.

Jak wspomnieliśmy, taka osoba może ponadto wskazać konkretne miejsca, w których warto zrobić zakupy w korzystniejszych cenach. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić i mieć pewność, że zakupione produkty są produktami najwyższej jakości.

Jeżeli myślisz o zaprojektowaniu wnętrza domu, takiego jak ten na powyższych zdjęciach zainwestuj np. w projektanta wnętrz z Bydgoszczy takiego jak Mobiliani Design, autora powyższych wizualizacji.

Nie masz pomysłu jak zaaranżować wnętrza? Projektant wnętrz pomoże!

Specjaliści zajmujący się projektowaniem wnętrz chętnie aranżują pomieszczenia, które zostały "pominięte" przez domowników.

Często zdarza się, że niezagospodarowane pozostają mniejsze pokoje lub spiżarnie. Architekt wnętrz może w ten sposób zorganizować tam spiżarnie, składzik czy garderobę. W ten sposób możliwe jest optymalne wykorzystanie każdego metra kwadratowego.

Podłogi - rzecz bardzo ważna

Ważnym elementem każdego wnętrza jest podłoga. Powinna być solidna i dobrze wykonana, najlepiej z odpornego na ścieranie drewna lub z paneli, których odporność na ścieranie jest podwyższona.

Projektant wnętrz podpowie, na jakie parametry zwrócić uwagę podczas wybierania paneli podłogowych oraz desek podłogowych. Można w ten sposób wybrać najlepsze możliwe rozwiązanie, sugerując się opinią specjalisty w danej dziedzinie. Podłoga to taka część pomieszczenia, która wymieniana jest stosunkowo najrzadziej, dlatego warto w nią sporo zainwestować na etapie urządzania.

Farby i kolory ścian

Dobór koloru pomieszczenia wpływa na samopoczucie przebywających tam osób. Ważnym czynnikiem jest również ilość i wielkość okien oraz ekspozycja pomieszczenia. Biorąc te wszystkie czynniki pod uwagę, architekt wnętrz jest w stanie wybrać najlepsze, optymalne kolory. Poszukując inspiracji dla określenia swojego stylu wnętrzarskiego warto skorzystać z portali tematycznie związanymi z projektowaniem i aranżacją wnętrz, np. domideco, homify, ciekawewnetrza.pl

Zatrudnienie architekta wnętrz pozwala rozwiązać wiele problemów i urządzić bardziej funkcjonalne wnętrze.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku