Codzienne zawodowe obowiązki potrafią być dużą przeszkodą w organizacji letniego wypoczynku. Chcąc zapewnić dzieciom niezapomnianą rozrywkę wcale nie musisz rezerwować jednak dwutygodniowych wakacji. Pogodny weekend, dwa dni urlopu i bilety do Disneylandu – to wystarczająco dużo, by spełnić dziecięce marzenia.

Paryż i Warszawę dzieli około 1500 km. Na pokonanie tego dystansu wystarczą dwie godziny lotu i nieco ponad 100 zł. Na tej popularnej trasie znalezienie lotu w takiej cenie jest jak najbardziej realne. Nie zwlekaj więc ani chwili i już dziś bierz się za planowanie wycieczki. Biletami do Disneylandu zajmie się Parkmania.pl. W ofercie portalu znajdują się wejściówki w promocyjnych cenach, których nie dostaniemy w zwykłych kasach, więc naprawdę warto skorzystać z tej okazji. Po dokonaniu płatności bilety trafią do Twojej skrzynki elektronicznej. Potem wystarczy już tylko je wydrukować i pokazać przy wejściu. Dzięki temu nie będziesz tracić cennego czasu na stanie w kolejkach. My tymczasem zasugerujemy Ci, gdzie udać się, gdy miniesz już bramę Disneylandu.

Disneyland - dzień pierwszy

Paryski Disneyland składa się z dwóch parków rozrywki: Disneyland Park i Walt Disney Studios. Załóżmy więc, że spędzamy tam dwa dni i dysponujemy biletami do obu wspomnianych parków. Od czego zacząć naszą wizytę? Pierwszy dzień proponujemy poświęcić w całości na Disneyland Park. Po przekroczeniu bramy ukaże się nam Main Street U.S.A. – malownicza uliczka, będąca łącznikiem między czterema krainami, na które podzielony jest Disneyland (Fantasyland, Frontierland, Adventureland, Discoveryland). Wybór atrakcji jest uzależniony od preferencji i wieku waszych pociech.

  • Fantasyland to idealne miejsce dla małych dzieci. Mieści się tam będący symbolem całego parku zamek Śpiącej Królewny, labirynt Alicji w Krainie Czarów oraz karuzela inspirowana filmem „Dumbo”.
  • Frontierland zostało zaprojektowane z myślą o miłośnikach Indian i westernów. Do najbardziej popularnych atrakcji w tej krainie należy wioska Pocahontas i przejażdżka statkiem parowym.
  • Adventureland - jak sama nazwa wskazuje kraina gwarantuje masę przygód i ekstremalnych wrażeń. Będąc w tym miejscu koniecznie trzeba udać się na kolejkę Indiana Jones’a – to obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Disneylandu.
  • Ostatnia z krain to Discoveryland. Znajdujące się tu atrakcje nawiązują do podróży w kosmos. Z doświadczenia wiemy, że najwięcej frajdy dzieciakom daje Buzz Lightyear Laser Bas. Chodzi o to, by pomóc znanemu z „Toy Story” astronaucie w pokonaniu Imperatora Zurga. Naszą bronią jest specjalny laser, który należy wycelować w przeciwnika, zdobywając przy tym jak najwięcej punktów.

Planując dzień w Disneylandzie nie zapomnijmy o paradzie, która rozpoczyna się codziennie o 17:30 i widowiskowym pokazie sztucznych ogni tuż przed zamknięciem parku o 23:00.

Disneyland - dzień drugi

Drugiego dnia wcale nie musimy zwalniać tempa. W Walt Disney Studios czeka na nas taki sam ogrom wrażeń. Młodszy park Disneya również podzielony jest na trzy krainy.

  • Toon studio – to tu znajduje się uwielbiana przez dzieci kolejka, nawiązująca do filmu „Gdzie jest Nemo”. Poruszamy się na niej na grzbietach żółwi morskich, które pędzą z zawrotną prędkością wraz z ciepłym prądem wschodnioaustralijskim.
  • Production Courtyard – największą atrakcją tej części jest Wieża Mroku. To rozrywka dla starszych dzieci, którym nie straszny jest ekstremalny zjazd windą z 13 piętra.
  • Backlot – ciekawi Was w jaki sposób zrealizowano widowiskowy deszcz meteorytów w filmie „Armagedon”? W takim razie koniecznie musicie odwiedzić Backlot. Twórcy filmu zdradzają tu kulisy powstawania filmowych efektów specjalnych.

 

UWAGA! Walt Disney Studios Park w weekendy zamykany jest o 21:00 a w tygodniu o 18:00. Pozostały czas możemy więc poświęcić na ponowne odwiedziny w Disneyland Park. Z pewnością zostały atrakcje, na które odwiedzenie zabrakło Wam czasu. Zadowoleni powinni być zwłaszcza Ci, którzy dzień wcześniej widzieli już pokaz sztucznych ogni. Wieczorny spektakl przyciąga na centralny plac tłumy, dzięki czemu kolejki do atrakcji wyraźnie się kurczą.

 

Czujecie się przygotowani do wyjazdu? W takim razie do dzieła! Wystarczy kilka kliknięć i wakacyjny weekend w Disneylandzie można uznać za rozpoczęty.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku