Brąz można uznać za wyjątkowy kolor włosów, w którym do twarzy będzie praktycznie każdej kobiecie. Dzięki jego różnorodnym odcieniom oraz stopniom jasności atrakcyjnie będą się w nim prezentować nie tylko naturalne szatynki i brunetki, ale też blondynki czy panie o rudych włosach. Jak jednak dobrać odpowiednią brąz farbę, by uzyskać wyjątkowy i naturalny efekt koloryzacji? Podpowiadamy, jak właściwie dopasować odcień brązu do swojego typu urody!

Farba do włosów jasny brąz

Włosy w odcieniach jasnego brązu sprawdzą się doskonale nie tylko u naturalnych szatynek, ale też blondynek, które chciałyby w sposób wyraźny zmienić swój wygląd. Brąz na włosach dodaje twarzy nieco więcej powagi, dlatego z tego wyboru mogą być zadowolone przede wszystkim te blondynki, które chciałyby zerwać ze zbyt “dziewczęcym” wizerunkiem i dodać twarzy wyraźnego charakteru. Jeśli jednak na jasny brąz decydują się naturalne blondynki o urodzie w typie skandynawskim, muszą one pamiętać o tym, by postawić również na mocniejszy makijaż brwi oraz rzęs - jasne elementy urody mogą bowiem nieco “zniknąć” przy ciemniejszym kolorze włosów.

Farba do włosów średni brąz

Farba do włosów w kolorze średniego brązu będzie dobrym rozwiązaniem dla naturalnych szatynek, pań o naturalnie rudych włosach, a także blondynek o nieco ciemniejszej oprawie oczu. W każdym z tych trzech przypadków bardzo ciekawą propozycję mogą stanowić włosy brąz z refleksami rudości, które nadadzą fryzurze wyjątkowego charakteru. Jednak warto również rozważyć w tym przypadku wybór farb do włosów w naturalnych odcieniach brązu, które zdecydowanie najlepiej wpisują się w aktualne trendy w koloryzacji.

Farba do włosów ciemny brąz

Farby do włosów w odcieniach ciemnego brązu mogą z oczywistych powodów zastosować naturalne brunetki, jak również szatynki czy “rudzielce” o ciemniejszym typie urody. Ciemnego brązu zdecydowanie nie poleca się naturalnym blondynkom, gdyż taki kolor włosów może spowodować zbyt duży kontrast w porównaniu z pozostałymi elementami ich urody. Pamiętajmy też, że ciemne włosy mogą optycznie dodać nam kilka lat, więc powinny ich szczególnie unikać panie w dojrzałym wieku.

Ciepłe i zimne odcienie brązu

Bardzo ważne jest to, by przy wyborze konkretnej farby do włosów nie kierować się tylko i wyłącznie swoimi indywidualnymi preferencjami, ale też ogólnie przyjętymi zasadami w świecie koloryzacji - to pozwoli nam dopasować idealny odcień farby do naszej urody i uzyskać efekt niczym z rąk profesjonalnego fryzjera. Jedną z ważniejszych takich zasad jest dobór takiego odcienia farby do włosów, który będzie idealnie współgrał z kolorytem naszej karnacji. W związku z tym panie, które posiadają chłodny odcień skóry (lekko różowy lub niebieskawy) powinny wybierać zimne kolory farb do włosów, zaś kobiety o ciepłej urodzie (cera brzoskwiniowa, morelowa lub oliwkowa) ciepłe farby do włosów. To pozwoli nam uzyskać bardzo naturalny efekt koloryzacji.

Brązowy kolor włosów z farbami Garnier


Na rynku kosmetycznym znajdziemy bardzo dużą ilość farb do włosów w kolorze brązowym, jednak zdecydowanie najbogatszą paletę tego koloru posiada marka Garnier. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim brąz farby do włosów Garnier z gamy Color Naturals, dzięki którym będziemy w stanie nie tylko z łatwością dopasować swój wymarzony kolor włosów, ale też uzyskać bardzo naturalne efekty farbowania. Warto podkreślić, że skład farb do włosów tej marki został dodatkowo wzbogacony odżywczymi olejkami, by pielęgnować włosy podczas koloryzacji.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Kompot z brzoskwiń od razu do picia
Jak pofarbowa? w?osy w domu

Wersja do druku