Lubisz aranżacje w pastelowych kolorach, romantyczne i z lekkimi wpływami stylu rustykalnego? W takim przypadku warto zwrócić uwagę na aranżacje w stylu prowansalskim, które w Polsce wybierane są coraz częściej. Aby stworzyć piękny salon lub sypialnię w tym właśnie stylu, potrzebujesz przede wszystkim odpowiednich mebli – to one są tutaj podstawą. Na co zwrócić uwagę?

Wnętrza urządzone w stylu prowansalskim są jasne, rozświetlone, ale również mają w sobie szykowną elegancję. Posiadają również elementy nawiązujące do stylu klasycznego, na przykład kanapy w stylu Ludwik, nazywanym też barokowym. Meble z bielonego drewna oraz wykończone szczotkowaniem to jednak kwintesencja piękna stylu prowansalskiego, ale również w sprzedaży można znaleźć umeblowanie wykończone w kolorze jednolitej bieli. Uzupełnieniem wnętrza mogą być rustykalne detale, na przykład stół wykonany desek i wykończony rzeźbionymi nogami. Kredensy z przeszklonymi drzwiami, duże stoliki kawowe, dekoracyjne konsole – meble tego rodzaju są raczej masywne, ale ze względu na swoją jasną kolorystykę wyglądają delikatnie i lekko.

W jaki sposób uzupełnić meble w stylu prowansalskim? Do tego rodzaju aranżacji bardzo dobrze prezentują się naturalne materiały, na przykład bawełna, len, również misterne koronki i hafty. Dopełnieniem wnętrza mogą być ceramiczne detale, na przykład wazony, zastawa stołowa, zegary, metalowe świeczniki, kosze wiklinowe.

Jeżeli również interesują cię meble w stylu prowansalskim, ewentualnie szukasz ekskluzywnych produktów, takich jak meble francuskie, czy chociażby indyjskie, dzisiaj możesz kupić je bez problemu w wielu polskich sklepach, prowadzących sprzedaż wyposażenia wnętrz – można znaleźć je zarówno w popularnych meblowych marketach, niemniej jednak głównie w krótkich seriach, a także w sklepach, które specjalizują się w ich sprzedaży – wtedy asortyment jest już znacznie szerszy i można znaleźć dla siebie idealne meble do salonu, sypialni czy na korytarz. Zamówienia można składać także przez internet. Co więcej, działają również firmy, które są w stanie wykonać meble tego rodzaju na zamówienie we wskazanych przez klienta wymiarach.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Meble drewniane

Wersja do druku