1. Koszty operacyjnej plastyki powiek należą w Polsce do najniższych na świecie.

  2. Średnia cena zabiega liposukcji nad Wisłą wynosi 6 tys. zł.


Warszawa, 28 kwietnia 2016 r.Z analizy przeprowadzonej przez internetowy przewodnik medyczny Go4HealthTravel.com wynika, iż najczęściej zabiegowi lipoplastyki, inaczej liposukcji chcą się poddawać kobiety między 18-tym a 50-tym rokiem życia. Liposukcja to zabiegi chirurgiczny, którego celem jest usunięcie nadmiaru nagromadzonej tkanki tłuszczowej, niereagującej na stosowanie diety i ćwiczeń fizycznych. Najczęściej przeprowadzany jest na takich obszarach ciała jak twarz i szyja, okolice ramion, tułów, brzuch, kończyny dolne. Średnie koszty zabiegu tzw. liposukcji klasycznej, wynoszą nad Wisłą 6 tys. zł. – wynika z danych internetowego przewodnika medycznego Go4HealthTravel.com.

6 tys. to jedynie koszt tzw. klasycznego zabiegu lipoplastycznego. Pamiętajmy, cena jest uzależniona od metody zabiegu oraz obszaru ciała, którego ma dotyczyć. Ceny w Polsce należą do najtańszych w Europie. Taniej jest tylko w Rosji, na Litwie i na Węgrzech. Co ciekawe w Czechach za podobny zabieg zapłacimy ponad 7,5 tyś., w Wielkiej Brytanii ponad 10 tys. zł, natomiast w Niemczech ponad 15,5 tys. zł. – mówi Beata Szilf-Nitka, Managing Director, internetowego przewodnika medycznego Go4HealthTravel.com.

Wysokiej klasy specjaliści i nowoczesne technologie sprawiają, iż lipoplastyka stała się Polskim hitem eksportowym. Z danych serwisu wynika, iż z roku na roku coraz więcej turystów medycznych odwiedza Polskę właśnie w tym celu. W Niemczech rocznie liposukcji poddaje się ponad ćwierć miliona pacjentów, w USA ponad 750 tys. Nieznane są dokładne statystyki ile osób wykonuje popularne odsysanie tłuszczu co roku w Polsce.

Z informacji płynących do nas z polskich i zagranicznych klinik, jasno wynika, odnotowują one coraz większe zainteresowanie zabiegami lipoplastyki, zarówno z kraju jak i zagranicy– dodaje Szilf-Nitka. Trudno jednak dokładnie oszacować, ile osób w Polsce poddaje się rocznie zabiegowi Liposukcji. Tym bardziej trudniej stwierdzić, ilu dokładnie pacjentów przyjeżdża do nas z zagranicy.

Standardowy zabieg liposukcji trwa od 45 minut do około 2 godzin, w zależności od operowanego miejsca i rozległości zabiegu. W zależności od rodzaju operacji pacjenci są w stanie wrócić do umiarkowanej aktywności fizycznej po okresie ok. 2 tygodni. Usunięcie szwów następuje po 5-12 dniach od operacji, natomiast konieczne jest noszenie specjalnej odzieży uciskowej i regularne zmiany opatrunków nawet do 4 tygodni. Na ostateczne efekty operacji pacjentowi należy poczekać ok. 3 do 6 miesięcy.

Pacjent chcący poddać się zabiegowi liposukcji powinien przede wszystkim stosować zdrową dietę, regularnie ćwiczyć i być w ogólnym dobrym stanie zdrowia. Paradoksalnie to otyłość może wykluczyć z przeprowadzenia zabiegu lipo plastyki – mówi dr Beata Kociemba, dermatolog, lekarz medycyny estetycznej. Osoba poddająca się takiej operacji powinna pamiętać, że liposukcja nie może być traktowana jako niewielki zabieg kosmetyczny. Jak każda ingerencja chirurgiczna jest obarczona pewnym ryzykiem powikłań w czasie operacji, jak i w okresie pooperacyjnym. Jedną z najbezpieczniejszych metod liposukcji jest liposukcja laserowa. Działanie lasera polega na rozpuszczeniu tkanki tłuszczowej, która potem jest łatwa do odessania. Czas rekonwalescencji przy zastosowaniu tej metody również uległ skróceniu, pacjenci już 3- 4 dnia po zabiegu mogą wracać do pracy.

Należy pamiętać, że w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa powikłań zatorowych oraz ze strony układu krzepnięcia krwi, pacjent jest poddawany leczeniu przeciwzakrzepowym przez okres około dwóch tygodni przed planowanym zabiegiem, w przypadku liposukcji laserowej 1 dzień przed zabiegiem i 4 dni po zabiegu. Warto też zaprzestać palenia tytoniu które ma istotny wpływ na ryzyko powikłań.

***

Go4healthtravel.com to internetowy przewodnik medyczny przeznaczony dla pacjentów szukających wysokiej jakości usług medycznych, także poza granicami kraju, w którym mieszkają. Go4healthtravel.com prócz usług medyczny oferuje także kompleksową obsługę, w postaci organizacji pełnego pobytu (łącznie z zakwaterowaniem czy zagospodarowaniem czasu wolnego) pacjentów zarówno przed jak i po zabiegu.

Serwis stanowi także platformę wymiany informacji dla placówek medycznych: gabinetów, klinik, uzdrowisk oraz lekarzy specjalizujących się w wybranych dziedzinach medycyny. Konsultanci Go4healthtravel.com jako specjaliści w zakresie e-commerce zapewniają promocję usług w najbardziej popularnych i dostępnych mediach oraz kanałach reklamowych. Dzięki możliwości wprowadzania szczegółowych danych usług medycznych oraz funkcji ich porównania pacjenci otrzymują narzędzie pozwalające na łatwe i szybkie wyszukanie interesującej oferty

www.Go4healthtravel.com


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku