Wydawałoby się że tak prosty produkt jak kabina prysznicowa nie powinien znacząco się różnić od siebie, a tymczasem na rynku można znaleźć produkty pozornie podobne a różniące się ceną nawet kilku krotnie.

Wydawałoby się, że tak prosty produkt jak kabina prysznicowa nie powinien znacząco się różnić od siebie, a tymczasem na rynku można znaleźć produkty pozornie podobne a różniące się ceną nawet kilkukrotnie.

Spróbuję zatem rozłożyć produkt na czynniki pierwsze i wydobyć szczegóły za które płacimy.

W pierwszej kolejności należy rozróżnić możliwości wymiarowe. Kabiny prysznicowe sprzedawane w hipermarketach zazwyczaj mają dwa podstawowe wymiary, które musimy wkomponować w naszą łazienkę. W przypadku kabin firmowych są to całe tabele rozmiarowe, które dają nam elastyczność, przy dobieraniu odpowiedniego produktu. I tak np. możemy w danym modelu zadecydować, czy kabina ma mieć profil, czarny czy chrom. Kolor szkła: przejrzysty, grafitowy, czy matowy. Powłokę zapobiegającą osadzaniu się kamienia, czy bez. Czy możemy dociąć kabinę pod skosy na poddaszu, czy też nie. Czy kabina ma być montowana na brodziku, czy na posadzce. Czy w drzwiach ma być ułożona listwa progowa lub wydłużona uszczelka.

Każdy z nas ma inne preferencje, potrzeby i ograniczenia wynikające z możliwości konstrukcyjnych budynku. Czasem po prostu nie mamy wyjścia i musimy wybrać kabinę na tzw. wymiar.

Wracając do tytułu naszego artykułu, słowo "nowoczesne kabiny prysznicowe" sugeruje o wyjątkowości tych produktów nad innymi starszymi modelami.

Pojawienie się na rynku tzw. zawiasów stożkowych, w znacznej mierze ułatwia, utrzymanie kabiny w czystości. Zawias jest zlicowany z powierzchnią szkła, dzięki temu żaden element nie wystaje poza taflę. W oczywisty sposób ułatwia to czyszczenie kabiny prysznicowej.

Inny rozwiązaniem jest element unoszący drzwi kabiny prysznicowej na zawiasie. Dzięki temu rozwiązaniu  drzwi kabiny nie szorują dolną uszczelką po podłodze, co wydłuża jej żywotność.

Absolutną nowością są powłoki zapobiegające osadzaniu się kamienia na szkle, ale nie powłoki zmywalne lecz powłoki które mają dożywotnią gwarancję tzw. ShowerGuard®.

ShowerGuard® to dożywotnia powłoka na szkle, która chroni je przed osadzaniem się kamienia i minerałów na skutek działania wody (niezależnieod jej twardości), ciepła, wilgoci i środków czyszczących, zachowując piękno szkła na długie lata. Szkło na wiele lat pozostaje czyste i błyszczące przy minimalnym czyszczeniu.

ShowerGuard® to opatentowany proces produkcji szkła bazujący na diamentopodobnym węglu, którego zastosowanie sprawia, że powłoka jest częścią szkła. Zamyka i wygładza powierzchnię szkła, co zapobiega w całości erozji chemicznej.

Tak więc podsumowując powyższą rozprawkę, okazuje się że tak niepozorny produkt, ma bardzo wiele możliwości i różnic, o których na co dzień się nie zastanawiamy.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku