Zabranie małego dziecka na wakacje nie wyklucza wspólnego plażowania i korzystania z uroków<br>
kąpieli w morskich falach.

Traktujmy dzieci normalnie

Jeśli mamy wynajęty apartament w Sopocie, nie musimy martwić się o podróżowanie. Najlepsze apartamentowce usytuowane są w centrum miasta, bardzo blisko wszystkich atrakcji, z których zamierzamy korzystać. Pierwsze wakacje z niemowlęciem nie oznaczają, że musimy całkowicie
zrezygnować z plażowania. Korzystanie z uroków pięknych, piaszczystych, nadbałtyckich plaż jest jak najbardziej możliwe, jeżeli podejdziemy do tematu rozsądnie. Nie warto trzymać dziecka w zamknięciu, aby nie przeziębiło się na świeżym powietrzu.

Korzystanie z morskiego powietrza przyczyni się do wzrostu dziecięcej odporności, a my czerpmy energię z częstego pobytu na zewnątrz. Musimy jedynie zwrócić uwagę, czym karmimy nasze maluszki. Jeżeli dzieci nie próbowały wcześniej ryb ani owoców morza, nie warto ryzykować i przeprowadzać kulinarnych eksperymentów. 

Akcja plaża

Od wychodzenia z dzieckiem na świeże, nasycone prozdrowotnym jodem nadmorskie powietrze powinien nas powstrzymywać jedynie porywisty wiatr lub bardzo silny deszcz. Nawet jednak w takiej sytuacji jest wiele ciekawych, zadaszonych miejsc, w pobliżu których położony jest nasz
apartament.

W Sopocie znajduje się czysta plaża miejska, jedna z najpopularniejszych w Polsce. Możemy tam zabierać nawet niemowlęta, jeśli ochronimy je od pełnego słońca i piasku specjalną gondolą lub dostępnym w sprzedaży niedaleko plaży półnamiotem.

Zawsze pamiętajmy o stosowaniu wysokich filtrów ochronnych i czapeczce na głowę. Raczkowanie po piasku wymasuje dziecięce ciałko, a kilkuminutowa kąpiel w niezbyt zimnej morskiej wodzie nauczy je zatrzymywać ciepło. Po każdej kąpieli należy opłukać dziecko słodką wodą z prysznica przy plaży bądź z przyniesionej ze sobą butelki.

Zobacz także: Co warto odwiedzić w Sopocie


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku