Pierwszy  zegarek na tzw. kamieniach  w swych kieszonkach nosili londyńczycy, między innymi   od 1704 r największy i najbardziej wpływowy z uniwersytetu Cambrige uczony Isaac Newton.

Zapobiegliwi i przewidujący Szwajcar, geometra i optyk, Facio du Duillier oraz Pierre Debaufre, francuski zegarmistrz, szybko opatentowali produkt. Ale aby znalazł się na przegubie ręki, to trzeba było czekać aż do roku 1790, gdy Szwajcarzy z Genewy znaleźli sposób na jego umocowanie na bransolecie. I wówczas zainteresowała się nim reprezentantka świata niewieściego.

Najkosztowniejszy zegarek z okresu wczesnej produkcji pochodził z 1806 r. z pracowni paryskiego jubilera Nitota. Umieszczony na bardzo kosztownej bransolecie, inkrustowanej perłami i szmaragdami, zasługiwał na to, by dostrzegła go kobieta. Nic więc dziwnego, że zaczęła go ostentacyjnie nosić cesarzowa Józefina, która lata upokorzeń za bezpłodność chętnie rekompensowała sobie strojami, biżuterią, a w tym przypadku cenną nowością. Większe zamówienia na czasomierze na rękę dała jubilerowi niemiecka admiralicja w 1880 r., bo okazało się, że są bardzo przydatne oficerom   artylerii okrętowej.

Czas na zegarki dla każdego

Dziś nie trzeba składać specjalnych zamówień na zegarki na ręce. A odkąd Centrum Zegarków Elektronicznych zaczęło je zasilać bateriami kwarcowymi – stały się dostępniejsze i tańsze już od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Wspaniały prezent dla każdego, szczególnie dla mężczyzny, jeżeli będzie pochodził od kobiety. O możliwości wielkiego wyboru przekonać się można, otwierając sklep z zegarkami Seiko - czaszegarkow.pl Znajdziecie państwo na niej propozycje zadowalające różne gusty i niemalże na każdą kieszeń. Nic dziwnego, skoro tradycja tej firmy sięga 1881 r. Na początku zegarki tylko naprawiano, a następnie zaczęto ich produkcję. Z upływem czasu uwzględniano coraz nowsze materiały, grubość, jakość szkła, rodzaj napędu, ruch sekundnika, wodoszczelność no i oczywiście kształt, wygląd na przegubie właściciela czy właścicielki, długość czasu gwarancji, co dla większości klientów jeżeli nie zawsze się liczy, to stanowi gwarancję niezawodności dokonanego zakupu. Seiko podbijało rynki światowe.

Od 1924 roku na tarczy zegarków firmy Seiko jest logo, to poręczenie jakości. Zyskały powszechną popularność wśród użytkowników, dla których niezbędny jest czasomierz, gdy każda godzina doby ma przeznaczenie, jak i dla szukających na rękę gustownej i równocześnie praktycznej ozdoby, oczywiście mowa tu o płci pięknej. A zestaw zasługuje na uważną selekcję. Przede wszystkim uwzględniając dobór kolorów: czarny, biały, w odcieniu złota, czerwony, srebrny, niebieski, szary. Nie ma tylko żółtego, bo ten dla wielu mieszkańców Globu jest symbolem tchórzostwa, a dla wielu kobietom jest to symbol niestałości czy zdrady. Poza materiałem ze stali, tytanem producent proponuje wzbogacenie skórą, tkaniną, gumą oczywiście również w dużej skali kolorów.

Okazji do wręczania prezentów nie brakuje, warto zatem od czasu do czasu zajrzeć na naszą stronę, tym bardziej że można na niej znaleźć wiele innych dobrych porad.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Zegarki damskie

Wersja do druku