Wydawać by się mogło, że obdarzone mnóstwem funkcji nowoczesne telefony komórkowe skutecznie wyeliminują z rynku zegarki damskie. Nic bardziej błędnego! Zegarki damskie cieszą się nadal popularnością, a można wręcz powiedzieć, że ich sprzedaż wzrasta. Każda kobieta chciałaby mieć na ręce urządzenia takich marek jak Daniel Wellington czy Citizen, by podkreślić swoją klasę i elegancję. Również jako prezent zegarki damskie nadają się doskonale i sprawiają mnóstwo przyjemności osobom obdarowywanym. Dlaczego wciąż są one tak popularne?
  
  1. Jaki mechanizm zegarka jest najpopularniejszy?
  2. Zegarki cyfrowe czy analogowe?
  3. Pasek czy bransoleta?
 
Jaki mechanizm zegarka jest najpopularniejszy?
 
Jakość produktu zależy od rodzaju mechanizmu, jaki go napędza. Niegdyś popularny był mechanizm kwarcowy, z którego słynął choćby zegarek damski Casio, Jednak znacznie bardziej wartościowe są klasyczne zegarki damskie mechaniczne. Wymagają one regularnego, ręcznego nakręcania mechanizmu i są noszone na elitarnych przyjęciach i spotkaniach. Jednak najbardziej prestiżowe są zegarki nakręcane automatycznie (ruchem nadgarstka). Jeśli nie są one noszone, wymagają przechowywania w specjalnym rotomacie.
 
Zegarki cyfrowe czy analogowe?
 
Zegarki cyfrowe Casio (oraz innych producentów) doskonale pasują do stylizacji sportowych i casualowych. Świetnie sprawdzają się w połączeniu z luźnymi bluzami, jeansami lub spodniami dresowymi i sportowym obuwiem. Są przeznaczone głównie dla osób aktywnych, uprawiających sport lub długie, piesze wędrówki. Duży, wyraźny wyświetlacz umożliwia szybki odczyt godziny. Zegarki analogowe, z klasyczną tarczą występują w olbrzymiej ilości odmian i w zależności od modelu mogą być dobrane do każdej okazji. Na stronie https://www.watchshop.pl/ można dostrzec to zróżnicowanie, obserwując zegarki damskie Sekonda – ich różnorodność wręcz oszałamia.
 
Jaki materiał koperty jest najlepszy?
 
Bez wątpienia wciąż najbardziej pożądanymi zegarkami są te wykonane ze złota. Dla fanów marki Accurist zegarki w złotych kopertach w swojej ofercie ma sklep watchshop.pl. Przydają one właścicielom elitarności i prestiżu, choć również modele z kopertami platynowymi doskonale się do tego celu nadają. Na co dzień kobiety uwielbiają nosić zegarki z kopertami stalowymi. Trzeba jednak pamiętać, iż stal stali nierówna i należy uważać, by nie zaopatrzyć się przypadkowo w model nieco słabszej jakości. Lepszym rozwiązaniem jest kupno zegarków z kopertą mosiężną – mosiądz to metal o charakterystycznej, żółtawej barwie. Modele cyfrowe często posiadają koperty plastikowe – materiał ten jest bardzo funkcjonalny i zapewni trwałość urządzenia nawet używanego w ciężkich warunkach, poza tym nie uczula skóry.
 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Pikling wędzony wartości odżywcze
Szkolenie psa

Wersja do druku