Wraz z nadejściem wiosny coraz więcej przezornych Pan myśli nad pielęgnacją stóp. Zima jest bardzo trudnym czasem dla naszych skóry naszych stóp. Przed zimnem przez kilka miesięcy chowamy nogi do syntetycznych rajstop czy skarpetek. Wysokie buty szczelnie ochraniające nogi nie tylko przed chłodem, ale i przed dostępem świeżego powietrza. Dlatego wiele z nas skarży się na sucha, twardą, szorstka i zrogowaciałą skórę, zwłaszcza w okolicy pięt i opuszków palców.

Wczesna wiosna jest odpowiednią chwilą na podjęcie pewnych kroków, aby nie wstydzić się założyć buty z odsłoniętymi palcami i pieta, kiedy nadejdą ciepłe dni. Możemy podjąć ten temat same stosując domowe sposoby lub oddać się pod opiekę specjalistów. Od nas i naszych możliwości zależy, na jaki sposób się zdecydujemy.


Z problemem można próbować radzić sobie we własnym zakresie. Na rynku odstępne są rożnego rodzaju środki do pielęgnacji zniszczonej skóry stóp. Można stosować balsamy i kremy nawilżające. Można stosować tradycyjne sposoby jak moczenie w szarym mydle czy używanie lawendy. W szczególnie trudnych przypadkach wiele z nas decyduje się na radykalne kroki i sięga pumeks lub tarkę.


Długookresowym zabiegiem, który można w wykonać we własnym zakresie jest użycie maseczki peelingującej do stóp. Zestaw zawiera foliowe skarpety nasączone ekstraktem z kwasów owocowych. Należy je nałożyć na 1 – 1, 5 godziny. Następnie przez około 2-3 tygodnie aktywnie działający kwas usunie przesuszony martwy i zrogowaciały naskórek. Dodatkowo maseczka pomoże w wyleczeniu pęknięć, odcisków i nagniotków. Wada kuracji jest to, że przez okres około 2 tygodni stopy wyglądają delikatnie mówiąc nieestetycznie, bowiem zdarza się ze płatami odchodzi martwy naskórek.


Pomocą może służyć także kosmetyczka Gdańsk swiaturody.com. Gdańsk w tej kwestii oferuje spore możliwości. Do salonu kosmetycznego nie idzie się tylko w celu wykonania manicure. Wykwalifikowana obsługa wiedzą i doświadczeniem pomoże nam poradzić sobie z problemem przesuszonych i zniszczonych stóp. Wiele kobiet wstydzi się iść na zabieg do kosmetyczki, próbując walczyć z problemem we własnym zakresie. Wstyd nie powinien być tu odpowiednim doradcom. Kosmetolodzy czy podolodzy profesjonalnie zajmą się naszym problemem i pokierują w odpowiedni sposób. Zabiegi, na jakie możemy liczyć w salonie kosmetycznym mają na celu usunięcie zrogowaciałego naskórka, wyeliminowanie ognisk problemu. Ponadto otrzymamy informacje i zalecenia na temat działań, które spowodują, że problem suchych stóp odejdzie raz na zawsze.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

zabiegi kosmetyczne

Wersja do druku