Choć za oknem zima, wiele z nas planuje już, a może nawet i wykupuje, wakacyjne wycieczki zagraniczne. Promocje w biurach podróży zachęcają do jak najszybszej decyzji, gdzie w tym roku spędzić tych kilka wolnych dni. Ale żeby w pełni przygotować się do wojaży wypadałoby odświeżyć sobie nieco znajomość języków obcych, aby móc dać sobie radę w nietypowych sytuacjach, jakie zawsze wydarzają się na wakacjach. Tylko jak połączyć pracę, dom i rodzinę i dodać do tego jeszcze zajęcia w szkole językowej? Rozwiązanie niemalże narzuca się samo.

Kurs językowy online

Dla wielu z nas komputer stał się przedłużeniem nas samych. W Internecie można znaleźć wszystko, od encyklopedii po plotki ze świata gwiazd, od wirtualnej kawy z przyjaciółmi, poprzez kino, na spotkaniach biznesowych skończywszy. Są w nim także kursy językowe. Stanowią one świetną alternatywę dla zwykłych kursów w szkole językowej, gdyż możemy podłączyć się w każdej chwili i z każdego miejsca na świecie, nie tracąc przy tym czasu na dojazdy. Między sprawdzaniem poczty, wizytą w mediach społecznościowych i przejrzeniem wiadomości ze świata, przy kawie w kawiarni czy czekając na współrozmówcę telekonferencyjnego, można rzucić okiem na pracę domową. Nawet szef przychylniej spojrzy, gdy podczas przerwy na kawę zauważy, że zamiast zajmować się głupotami, zapoznajesz się z nową lekcją na kursie angielskiego online. Jedyne co jest potrzebne do nauki, oprócz dobrej woli i chwili czasu, to komputer z podłączeniem do Internetu i słuchawki z mikrofonem. A jeśli już o wolnej chwili mowa…                                                                                                                                        

Kurs angielskiego dla dzieci

Czemu nie wykorzystać możliwości i nie zapisać swoich dzieci na kurs językowy? W czasie, gdy my uczymy się na swoim komputerze, dziecko może brać udział w dostosowanym do swoich możliwości kursie angielskiego dla dzieci. Korzyść będzie podwójna, gdyż za jednym zamachem oboje nauczycie się języka odbywając zajęcia w tym samym czasie. A potem, w tajemnicy przed resztą świata, możecie używać sekretnego języka do omawiania ważnych spraw, lub do oplotkowywania sąsiada.  A wszystko to dodatkowo przyda się na wakacjach, gdy potomstwo samodzielnie pójdzie kupić lody na plaży lub zapragnie zagrać w piłkę z obcojęzycznymi kolegami. Już nie trzeba będzie posiłkować się słownikiem, a duma z samodzielności będzie dodatkową nagrodą.

Coś specjalnie dla Pań

A jeśli do tego jesteś kobietą, która uwielbia rozmowy na tak zwane kobiece tematy, czemu nie wypróbować krótkiego, acz intensywnego kursu Ladies w szkole Empik School, który skupia się na rozwoju umiejętności konwersacyjnych, wykorzystując interesujące, „babskie” tematy. Czyż nie ciekawiej powiększa się słownictwo dyskutując o problemach kobiecego świata z innymi kobietami? Kto lepiej zrozumie problemy z teściową, przedyskutuje aspekty wychowania dzieci we współczesnym świecie, niedocenianie przez szefa czy kolejne dowcipy o blondynkach opowiadane przez współpracowników, niż druga kobieta? Kto lepiej doradzi co przygotować na obiad czy gdzie zamówić catering na najbliższe urodziny, jak się ubrać albo co przeczytać? A wszystko to w edukacyjnej oprawie języka obcego.

We współczesnym świecie, znajomość języka obcego jest równie niezbędna, jak kiedyś podstawy dobrego zachowania. Można oczywiście zachowywać się jak gbur, spluwając na chodnik i wycierając nos w zasłony. Ale można również błyszczeć elokwencją, znajomością manier oraz umiejętnością porozumiewania się w języku obcym. Wybór należy wyłącznie do nas samych.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma zupa zacierkowa
Ile kalorii mają gołąbki
Ile kalorii mają lody big milk
Ile kalorii mają lody zielona budka
Jak zorganizowa? baby shower

Wersja do druku