W ostatnim czasie nieodłącznym elementem oczekiwania na dziecko stało się baby shower. Najbliżsi spędzają z przyszłą mamą ostatnie chwile przed porodem i obdarowują ją prezentami. Co istotne – przyjęcie organizuje osoba z otoczenia ciężarnej, a nie ona sama. Jeśli zatem stoisz przed takim wyzwaniem, to dobrze trafiłaś. Podpowiemy, o czym nie możesz zapomnieć podczas przygotowań. 

Dekoracje imprezowe na baby shower

Na początek musisz odpowiednio przygotować miejsce imprezy, a więc zadbać o dekoracje imprezowe. W tej roli świetnie sprawdzają się balony z helem. Balony występują w różnych kolorach i kształtach. Z reguły różowe balony są wybierane dla mam, oczekujących córeczki, natomiast niebieskie – synka. To sprawdzone rozwiązanie, które będzie stanowić bazę dla pozostałych dekoracji. Warto zdecydować się na balony foliowe w formie literek, które utworzą napis – na przykład „It’s a boy”
 
Dopełnieniem wystroju będą balony w kształcie bobasa, wózka czy smoczka. Do tego możesz dokupić efektowne girlandy oraz powiązane kolorystycznie serwetki i papierowe talerzyki. 

Fotobudka – niezapomniana pamiątka

Na www.mojeparty.pl znajdziesz także akcesoria do zdjęć. Jeżeli masz na to budżet – możesz pokusić się o wynajęcie profesjonalnego fotografa, który uwieczni niezapomniane chwile. Przy okazji możesz się zdecydować na nietuzinkowy prezent dla przyszłych rodziców, a mianowicie noworodkową sesję zdjęciową. Być może fotograf ma specjalny pakiet dla mam. 
 
Równie dobrym pomysłem jest samodzielne zorganizowanie miejsca do wykonania zdjęć. Na pewno ktoś z gości dysponuje dobrym aparatem fotograficznym. Akcesoria do zdjęć to po prostu różne proporczyki z napisami (na przykład: „Oh Baby”, „Mum To Be” itp.) lub wycięte z kartonu kształty, zamocowane na drewnianych patyczkach. Urozmaicone w ten sposób zdjęcia są jednak niesamowitą pamiątką. 

Słodki stół – bohater przyjęcia

Bardzo ważnym elementem każdego baby shower jest tort tematyczny. Najlepiej zamówić ciasto u profesjonalnego cukiernika, który zajmuje się wykonywaniem tortów artystycznych. Motyw powinien nawiązywać do płci dziecka, ale także do charakteru czy zainteresowań przyszłej mamy. Na torcie można też umieścić imię maluszka, jeśli ciężarna już je wybrała. 
 
Słodki stół to również ciastka, cake pops, bezy, tartaletki, lemoniada itp. Cukiernik na pewno doradzi, co powinno się na nim znaleźć. Oczywiście taki stół również należy odpowiednio udekorować. Najlepiej kupić dekoracje i ozdoby w jednym sklepie, aby wszystko do siebie pasowało.
 
Tak przygotowane przyjęcie zachwyci i wzruszy przyszłą mamę.

Najczęściej zadawane pytania


Jakie będą najlepsze dekoracje na baby shower?

Dekoracje na baby shower mogą być zarówno proste, jak i złożone. Najprostsze dekoracje są papierowe, jak wycinanki z imieniem dziecka, balony czy banery. Niektóre bardziej złożone dekoracje to: -Balony w różnych kolorach i rozmiarach -Ciasto z dzieckiem na wierzchu ? Baner z napisem ?To dziewczynka!? lub ?to chłopiec? - tort z pampersów Dowolność jest ogromna a pomysły ogranicza jedynie Twoje wyobraźnia.

Co kupić w prezencie na baby shower?

Zawsze fajnie jest dać coś, co będzie przydatne i sprawi, że nowa mama poczuje się wyjątkowo. Ubranka, pampersy, pluszaki, grzechotki, czy ręczniki, to tylko niektóre z ciekawych propozycji, na ten wyjątkowy dzień.

Jakie przekąski przygotować na baby shower?

Pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, przygotowując przekąski na baby shower, jest to, czy będą tam dzieci. Jeśli są niemowlęta lub małe dzieci, unikaj pokarmów, które są zbyt brudne lub zbyt trudne do zjedzenia, takich jak frytki z dipem, kanapki, twarde cukierki itp. Możesz przygotować przekąski, takie jak paluszki marchewki z hummusem lub seler naciowy z masłem orzechowym.

Czy właściwe jest proszenie znajomych o przyniesienie prezentu, czy nie?

Odpowiedź na to pytanie nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. W wielu kulturach przyjście z pustymi rękami podczas wizyty u przyjaciela jest uważane za niegrzeczne. W niektórych krajach, na przykład w Stanach Zjednoczonych, ludzie zwykle przynoszą ze sobą butelkę wina lub kwiaty, kiedy odwiedzają znajomego. W innych krajach, np. w Chinach, ludzie zwykle przywożą ze sobą owoce i słodycze, kiedy odwiedzają znajomych. To, czy ma coś przynieść, czy nie, zależy od kultury i relacji osoby z gospodarzem, a także od charakteru samego spotkania.

Skąd pochodzi tradycja baby shower?

Jest to stosunkowo nowa tradycja, która rozwinęła się w XX wieku. Celem wprowadzenia takich imprez było wsparcie przyszłej mamy w skompletowaniu niezbędnego wyposażenia dla dziecka, które ma przyjść na świat.

Skąd pochodzi tradycja baby shower?

Jest to stosunkowo nowa tradycja, która rozwinęła się w XX wieku. Celem wprowadzenia takich imprez było wsparcie przyszłej mamy w skompletowaniu niezbędnego wyposażenia dla dziecka, które ma przyjść na świat.


Podobne artykuły:


Wersja do druku