Wystawa „O!Kolekcja” w Muzeum Etnograficznym w Warszawie to nie tylko sentymentalna podróż do przeszłości, ale i świetna zabawa dla najmłodszych.


Kulturowy i społeczny fenomen dziecięcego kolekcjonowania stał się w Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie punktem wyjścia do badań, działań, publikacji, a wreszcie stworzenia wystawy dla dzieci o żywiole dziecięcego kolekcjonowania. Już w najbliższą sobotę (16 stycznia 2016 roku) w spotkaniach towarzyszących wystawie „O!Kolekcja” będzie miała miejsce premiera muzealnej gry kolekcjonerskiej.

Ideą projektu » O!Kolekcja« jest zwrócenie uwagi na zjawisko kolekcjonowania dziecięcego i jego współczesne oblicza – mówi Anna Grunwald z Muzeum dla Dzieci w Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Kolekcjonowanie to świetne  hobby dla dzieci. Uczy i bawi. Kolekcjonować można nie tylko naklejki, figurki, lalki, karty, ale także rzeczy z pozoru niepraktyczne, takie jak zużyte opakowania, puszki czy kapsle, ale także, np. autografy lub fotografie ze znanymi ludźmi (selfie).Podczas sobotniego spotkania zaprezentowana zostanie muzealna gra kolekcjonerska. W każdym pomieszczeniu wystawy znajdują się stanowiska do gry – z zadaniami do wykonania i zbierania punktów. Uczestnicy gry otrzymają katalog ze wskazówkami, mogący stanowić inspirację do rozpoczęcia z tworzenia własnej kolekcji.

W najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie z założycielem kolekcji Muzeum Dobranocek z Rzeszowa - Wojciechem Jamą oraz Dyrektor Muzeum - Katarzyną Lubas, którzy zaprezentują czar kolekcji inspirowanej dobranockami współczesnymi i dawnych lat. Tamże będzie prezentowana wystawa O! kolekcja w II poł. 2016 roku.Projekt „O! Kolekcja” został sfinansowany ze środków

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego w latach 2015-16. Wystawa została objęta honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Jak zrobić selfie?

Wersja do druku