Wielkimi krokami zbliża się okres ferii zimowych. Wiele osób wyjeżdża w tym czasie szusować na nartach, jednak z uroków gór można także korzystać, oddając się zupełnemu lenistwu.

Białka Tatrzańska
Białka Tatrzańska to wioska, która jest prawdziwą perełką Podhala. Położona jest o 90 kilometrów od Krakowa, 21 kilometrów od Zakopanego i tylko 5 kilometrów od Bukowiny Tatrzańskiej. Znajdują się tu ośrodek i wyciągi narciarskie, jednak Białka jest najbardziej popularna z powodu basenów termalnych, dostępnych o każdej porze roku. Rozbudowana infrastruktura jest bardzo nastawiona na turystów, miejscowość jest też świetną bazą wypadową, jeżeli planujemy wyjść w góry.

Podczas pobytu w Białce Tatrzańskiej warto zobaczyć zabytkowy drewniany kościółek pod wezwaniem św. Szymona i Judy Tadeusza, który jest częścią Szlaku Architektury Drewnianej. Uroku dodają mu otaczające go lipy, będące również pomnikami przyrody.

Relaks na jaki zasługujesz
Podhalański kompleks Terma Bania to idealne miejsce na krótki weekendowy wypoczynek. Dobrze rozwinięta baza noclegowa w miejscowości, składająca się z pensjonatów i hoteli zachęca także do dłuższego pobytu w Białce Tatrzańskiej.
Terma Bania to między innymi Strefa Relaksu. Obejmuje ona cztery baseny – dwa wewnętrze, które połączone są z dwoma zewnętrznymi, czynnymi również w lecie. Temperatura wody termalnej w basenach zewnętrznych sięga nawet 38 stopni Celsjusza. Ponadto w Strefie Relaksu znajdują się również urządzenia do masażu wodnego – gejzery, armatki, kaskady wodne, bicze wodne czy leżanki wodno – powietrzne. W lecie skorzystać można ze strefy kąpieli słonecznych, gdzie do dyspozycji gości pozostaje ponad 200 leżaków. Relaksować się można także w jacuzzi, które znajdują się na całej długości linii brzegowej basenów. O wyjątkowości Termy Bania stanowi też fakt, iż relaksując się można podziwiać piękną panoramę Tatr. W takim otoczeniu nietrudno o wyciszenie i odnalezienie wewnętrznego spokoju.

Dodatkową atrakcją w kompleksie Terma Bania jest saunarium. Na powierzchni ponad 1000 metrów kwadratowych znajdują się Sauna Fińska, Łaźnia Parowa, Grota Kamienna, Sauna Stara Góralska i Ruska Bania. Kilka razy w ciągu dnia odbywają się tam też tak zwane rytuały saunowe. Przy użyciu odpowiednich olejków eterycznych czy muzyki Saunamistrzowie sprawiają, że pobyt w saunie pozwala się w jeszcze większym stopniu wyciszyć i odpocząć.

W Strefie Relaksu można także korzystać z restauracji i drinkbaru, dzięki czemu na terenie Termy Białka można spędzić praktycznie cały dzień.
Jeżeli zależy nam nie tylko na wypoczynku, ale także na regeneracji organizmu, warto skorzystać z Day Spa Powrót do Źródła. W ofercie znajdują się różne rodzaje masaży oraz zabiegi kosmetyczne.

Zabawa dla całej rodziny
Aquapark w Terma Białka to miejsce, gdzie można świetnie bawić się z całą rodziną. Odnajdą się w nim nawet najmłodsi, którzy dopiero uczą się pływać. Zabawa trwa niezależnie od pogody i pory roku – na terenie kompleksu znajdują się trzy całoroczne zjeżdżalnie zewnętrzne i jedna wewnętrzna. Mają one różny stopień trudności, więc przed zjazdem należy zastanowić się na co możemy się „porwać”.
W zjeżdżalni Turbo można na przykład osiągnąć prędkość do 13 metrów na sekundę, co niejedną osobę przyprawi o szybsze bicie serca. Skierowana także do najmłodszych jest zjeżdżalnia Rodzinna – tutaj można zjechać w parze, razem z rodzicem. Na terenie aquaparku w Terma Białka przebywają oczywiście ratownicy, którzy dbają o bezpieczeństwo użytkowników.
Niezależnie od tego, czy wypoczynek planujemy w gronie przyjaciół czy z rodziną, warto rozważyć pobyt w Białce Tatrzańskiej i skorzystanie z kompleksu Terma Bania. Nie wybierając się wcale w daleką podróż, możemy naprawdę odpocząć, uwolnić myśli i zapomnieć o codziennym stresie.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku