Bankowość elektroniczna istnieje w Polsce od 1998 roku. Dostęp do rachunku internetowego jest dziś standardem. Banki prześcigają się w tworzeniu dla klientów jak najbardziej funkcjonalnych rozwiązań.

1. Raty bez odsetek

Jedną z bardzo oczekiwanych zmian, która została wprowadzona, są raty bez odsetek (nawet w przypadku zakupów do 20 tys. złotych). Dla klientów szczególnie atrakcyjne są raty online, ponieważ umożliwiają zakup określonego produktu i spłatę rat bez wychodzenia z domu. Dodatkową zaletą jest bardzo krótki czas oczekiwania na decyzję.

2. Pożyczka bez historii kredytu

Część polskich banków umożliwia wzięcie kredytu internetowego bez historii współpracy. Aby wziąć pożyczkę do 10 tysięcy złotych, nie trzeba przedstawiać dodatkowych dokumentów, np. pisma potwierdzającego uzyskiwany dochód.

2. Szeroki dostęp do konta

Jest kilka sposobów obsługi konta bankowego. Poza niegdyś jedyną formą dostępu do konta tj. wizyta w oddziale banku, obecnym standardem jest teraz możliwość dokonywania wszelakich operacji na koncie z poziomu własnego komputera, tabletu czy smartfona. Jedyne ograniczenie stanowi dostęp do Internetu. Ponadto większość banków umożliwia także dostęp do konta za pośrednictwem infolinii telefonicznej.

3. Przelewy na e-mail i telefon komórkowy

Niektóre banki umożliwiają zrealizowanie bezpiecznego przelewu przez wprowadzanie maila lub numeru telefonu zamiast numeru bankowego, którego możemy nie mieć pod ręką.

4. Programy rabatowe

Banki współpracują z innymi podmiotami, oferując kupony rabatowe na zakupy, bilety do kina, w zamian za płatność u partnerów programu za pomocą specjalnej aplikacji, którą instaluje się na telefonie. Do zapłaty - zarówno za zakupy w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych - nie używa się karty, potrzebne jest jedynie urządzenie mobilne. Tym sposobem można również wypłacać pieniądze z bankomatu.

5. Konto z bonusem gotówkowym

Niektóre banki oferują otwarcie rachunku bankowego, w którym klienci na start otrzymują np. 100 złotych, w zamian za aktywne korzystanie z konta przez miesiąc czy dwa. Dodatkowo w większości banków, częsta płatność kartą zwalnia z opłat za użytkowanie karty czy prowadzenie rachunku, wypłaty z bankomatów i przelewy krajowe.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku