Jesteście już razem pięć lat? Dziesięć? Piętnaście? Niezależnie od długości stażu, każdy związek zasługuje na celebrację każdej rocznicy- nawet tej pierwszej. Wprowadzenie takiego rytuału, stworzenie czasu tylko dla was zapewni więzi trwałość, umożliwi odbudowanie jej i wzmocnienie. Wszystkie codzienne obowiązki i troski powinny przynajmniej na kilka godzin zniknąć. Należy tylko zaplanować i zrealizować plan na udaną rocznicę.


Krokiem pierwszym powinno być zdecydowanie gdzie i na jak długo się wyjdzie. Trzeba zastanowić się, ile mamy czasu. Jeśli wyjazd nie wchodzi w grę, nieco inwencji i starań pozwoli zrealizować udaną randkę w domowym zaciszu. Jeśli jednak nasz budżet oraz praca umożliwią nam wyjazd, nawet jedna noc w hotelu, noc poza domem może zdziałać cuda.

Krok drugi to podjęcie decyzji, jak będzie rocznica wyglądać. W domu klasycznym pomysłem jest obiad, spacer oraz wspólna rozmowa lub nawet wspólne oglądanie filmu. Dlaczego nie? Wszystko jest dobre, jeśli tylko można robić to wspólnie. Jeśli postanowicie wyjechać, to ładna, przyjemna restauracja będzie idealnym wyjściem. A jeśli postanowicie wyjechać gdzieś daleko poza domem- nie tylko do restauracji, ale np. nad jezioro, patrzenie wieczorem w gwiazdy lub spacer po zielonych terenach każdego wprowadzi w dobry nastrój. A to przecież chodzi- o nastrój i o radość.

Krokiem trzeci będzie prezent na rocznicę ślubu. Oczywiście kupić go należy wcześniej i wcześniej go zaplanować. Kwiaty i czekolady są miłe, ale zbyt klasyczne i typowe. Należy się chwilę wysilić. Może na rocznice warto kupić coś, co będzie przez kolejny rok pokazywać waszą więź? Liczne strony internetowe jak np. MyGiftDna proponują kubki z podobnym wzorem, karafkę z grawerunkiem, rysunek was obojga.

Zawsze można się zastanowić, co partner lubi i dostosować się do jego upodobań. Książka, zestaw malarski, płyta z muzyką- wszystko to będzie udanym prezentem, jeśli zna się swojego partnera.

To koniec. Następny krok to cieszyć się wspólnym towarzystwem przez cały wieczór lub, miejmy nadzieje, cały rok i później całe życie.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma potrawka z kurczaka

Wersja do druku