Każdy lubi malować się inaczej. Niektórzy wybierają odważny make-up, inni stawiają na ten naturalny. Odmienność makijażu wynika także z okazji, na jaką go wykonujemy. Tym samym stosuje się różne kosmetyki - intensywne, łagodne czy też mocne. Mimo tej różnorodności jest kilka produktów, które warto włączyć do tworzenia makijażu. Obok podkładu, bazy czy pudru warto zastosować korektor pod oczy. W artykule omawiamy zalety tego kosmetyku i tłumaczymy, jak go zastosować, by przyniósł oczekiwane efekty!


Czym jest korektor

Korektor to produkt kosmetyczny, który stanowi dodatek do makijażu. Należy mieć to na uwadze i nie opierać się tylko i wyłącznie na nim. Produkt ten pomaga doprecyzować make-up, utrwalić go i zakryć drobne mankamenty. Wyróżnia się:

  • korektor pod oczy - jak wskazuje sama nazwa, przeznaczony jest tylko i wyłącznie do stosowania w okolicach oczu, a szczególnie tuż pod powieki. Częstym błędem jest aplikowanie korektora pod oczy na inne obszary cery. Może to tylko zaszkodzić skórze, ponieważ korektory te najczęściej mają charakter rozświetlający i delikatniejszy skład, dopasowany adekwatnie do wrażliwej skóry pod oczami. Nie są nastawione na maskowanie widocznych defektów.
  • korektor - jeżeli chcesz ukryć pojedyncze wypryski czy defekty, zastosuj zwykły korektor, który jest przeznaczony właśnie do takich zabiegów makijażowych. Na pewno lepiej się sprawdzi, ponieważ zawiera w sobie matujące pigmenty, a nie rozświetlające - te tylko uwypuklą niedoskonałość zamiast  zredukować jej widoczność.

Jaki korektor pod oczy wybrać

Ważne, by korektor pod oczy był dopasowany do potrzeb skóry. Trzeba mieć tutaj na uwadze typ cery, zwłaszcza gdy jest dojrzała, wrażliwa lub znajdują się na niej zmarszczki. Produkt ten powinien być rozświetlający, tak by skutecznie ukrył mankamenty urody.

Przy zakupie korektora musisz także uwzględnić inne produkty do wykonania makijażu. Jeżeli Twój codzienny make-up opiera się na fluidzie czy podkładzie, a korektor ma na celu zatuszować pojedyncze wypryski lub cienie pod oczami - zwróć uwagę na odcień korektora. Wybierając się do drogerii możesz wziąć ze sobą buteleczkę lub tubkę z podkładem i poprosić o pomoc w doborze odcienia korektora. To ważne, ponieważ źle dobrany kolor zwyczajnie nie zaspokoi Twoich makijażowych oczekiwań. Zbyt jasny korektor pozostawi efekt nienaturalnie rozświetlonych powiek, zbyt ciemny sprawi, że cera będzie ciężka.

Ważna jest również formuła i pojemnik, w jakim znajduje się kosmetyk. Korektory pod oczy najczęściej zamknięte są w pisaku. Sprzyja to w ich aplikacji i transporcie. Korektor Maybelline posiada końcówkę w postaci pędzelka, co także świadczy o żelowej i lekkiej konsystencji - najlepszej do zastosowania w okolicach oczu.

Zalety stosowania korektora pod oczy

  • rozświetla okolice oczu
  • eliminuje efekt zmęczonych i niewyspanych oczu
  • redukuje widoczność zmarszczek
  • wyrównuje koloryt cery pod oczami
  • cienie stają się niewidoczne

Jak i kiedy aplikować korektor

Na samym początku należy oddzielić stosowanie korektora pod oczy i tego do twarzy na pojedyncze mankamenty. Ten pierwszy aplikuje się tylko i wyłącznie pod powieki. Drugi na pojedyncze defekty.

Korektor można aplikować nawet na co dzień, nie tylko na specjalne okazje. Jego zastosowanie nie jest trudne, a potrafi zdziałać cuda. Jeżeli aplikujesz korektor pod oczy pamiętaj, że automatycznie rozświetla on ten obszar - nie przesadź zatem z jego ilością. Ten drugi  z kolei ma w swoim składzie pigmenty matujące i gdy nałożysz go w zbyt dużej ilości, może przebijać przez podkład w formie nieestetycznych  kropek.

Gdzie aplikować korektor

W celu rozświetlenia twarzy i nadania jej blasku aplikuj korektor w wewnętrzne kąciki oczu, tuż pod linią brwi, pod oczami, na kości policzkowe oraz w okolicy bruzd nosowych i nad ustami. Rozmasuj kosmetyk i delikatnie wklep go, a następnie nałóż fluid lub podkład by wyrównać koloryt. Możesz także zastosować matujący puder w kompakcie dla utrwalenia całego makijażu.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku