Okazje bywają różne, czasem wcale nie potrzebujemy specjalnych pretekstów. Podarunek dla mężczyzny może być jak najbardziej spontaniczny, stanowić wyraz wdzięczności, uczuć, sympatii. Najbliższa, „usankcjonowana” okazja to niewątpliwie zbliżający się koniec września i jedna z popularniejszych kalendarzowych lokalizacji Dnia Mężczyzny, czyli 30.09.


Kosmetyki zawsze mile widziane

Prezent dla mężczyzny to naprawdę szeroki wachlarz możliwości, a na wybór wpływa wiele czynników – od stopnia zażyłości, przez znajomoś

upodobań, pasji i gustu, po okazje i zasoby finansowe. Klasyką gatunku są bez wątpienia szeroko rozumiane kosmetyki dla panów, wśród których prym wiodą wody toaletowe, po goleniu oraz perfumy męskie. Należy jednak pamiętać, że jest to podarunek raczej osobisty, który wymaga dobrej znajomości preferencji obdarowywanego dżentelmena w zakresie męskich zapachów. Co za tym idzie dobre perfumy możemy wręczyć tacie, bratu, mężowi, narzeczonemu, ale już szefa czy dobrego kontrahenta obdarujmy czymś bardziej uniwersalnym i mniej prywatnym.

Zakładając, że naprawdę bardzo dobrze znamy jubilata, solenizanta itp., bez wątpeinia warto zdecydować się na zakup wody toaletowej czy markowych perfum męskich. Jest to bowiem taki prezent, który na pewno zawsze się przyda i będzie mile widziany. Jeśli wręczymy flakon ulubionych perfum, każdy prawdziwy facet będzie usatysfakcjonowany. Szczególnie, że niektórzy panowie gustują w naprawdę dobrych, markowych zapachach, a te jak wiadomo nie należą do najtańszych. Zdarza się zatem, że tata, brat czy małżonek mają zawsze inne ważniejsze wydatki, a ulubione perfumy z logo Boss czy Dolce & Gabbana, są gdzieś pod koniec listy zakupów.

Szukamy ulubionych zapachów

  Zważywszy na to, że markowe perfumy męskie to większy wydatek, znajomość upodobań jest bardzo istotna. Mieszkając z obdarowywanym mężczyzną pod jednym dachem możemy oczywiście bez trudu podpatrzeć jakie zapachy i kosmetyki preferuje. Można także dyskretnie, mimochodem zapytać o preferencje w tym zakresie. Bardzo dobrym pomysłem jest też wspólna wyprawa do drogerii, na zakupy zupełnie nie związane z planowanym prezentem. Przy tej okazji można wspólnie przetestować zapachy i sprytnie dowiedzieć się co nasz mężczyzna lubi najbardziej. W dobrze zaopatrzonych drogeriach (np. www.hebe.pl/piekno/zapachy/zapachy-meskie) dział wód toaletowych, perfum i kosmetyków męskich to prawdziwa feeria zapachów, wymyślnych kształtów designerskich flakonów, a także duża rozpiętość asortymentowa i cenowa. Taki sposób pozyskania inspiracji przy wyborze prezentów jest szczególnie cenny. Mamy bowiem wyjątkową możliwość znalezienia nowego ulubionego zapachu, poznania gustu partnera, taty czy męża w szerszym zakresie. Nie ograniczając się do zapachów i kosmetyków, których już używał. Nie wspominając już o tym, że mamy silnego towarzysza podczas zakupów i silne, męskie ramię przy ich transporcie do domu.

Reasumując, można śmiało powiedzieć, że klasyka jest zawsze na czasie i w dobrym tonie. Popularny prezent, jakim są perfumy męskie, na pewno będzie zawsze dobrze przyjęty. Przy okazji możemy nieco lepiej poznać obdarowywanego mężczyznę.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

m?skie zapachy

Wersja do druku