Medycyna estetyczna to jeden z najszybciej rozwijających się działów nauki. Dzięki temu regularnie zaskakiwani jesteśmy nowinkami, które ulepszają zabiegi, czyniąc je znacznie skuteczniejszymi i mniej inwazyjnymi dla pacjenta. Podobnie jest z depilacją, która została zrewolucjonizowana poprzez wprowadzenie lasera diodowego Vectus.


Jeszcze kilka lat temu depilację można było wykonać na kilka sposobów, ale wszystkie z nich łączyła jedna wada – prędzej czy później włosy odrastały i trzeba było je po raz kolejny usuwać. Po wprowadzeniu innowacyjnego lasera diodowego Vectus, możliwe jest całkowite usunięcie niechcianego owłosienia. Depilacja laserowa zmieniła świat depilacji, dzięki nowoczesnym technologiom.

- To niewątpliwa rewolucja w zakresie depilacji. Laser diodowy Vectus, zbudowany przez zespół naukowców z Harvard University, jest oparty o technologie, których nikt inny wcześniej nie opracował. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że zabieg depilacji nie trwa długo, a przede wszystkim jest całkowicie bezpieczny, bezbolesny i oczywiście skuteczny. Seria zabiegów pozwala usunąć praktycznie wszystkie włosy z danego obszaru i jest to depilacja skuteczna na tyle, że już na pewno nie odrosną mówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog, ekspert medycyny estetycznej z Gdańska.

Jak działa laser diodowy

To laser o długości fali 810 nm. Większość jego najważniejszych podzespołów została opatentowana, więc nie ma szans na to, by szybko pojawiło się podobne urządzenie, które miałoby zbliżone parametry.

Zabieg przeprowadzony za pomocą tej technologii jest krótki i zupełnie bezbolesny. Od razu po potwierdzeniu jej skuteczności laser Vectus zaczął wypierać więc z gabinetów kosmetycznych inne urządzenia do depilacji, oparte na przestarzałych rozwiązaniach. Ponad 10 lat prac i udoskonaleń nie poszło jednak na marne. Zabieg gwarantuje skuteczność w usuwaniu włosów na stałe. Jego przeprowadzenie nie jest trudne i najczęściej zabiera zaledwie kilka minut. To także zasługa technicznych udoskonaleń, które w oparciu o system mikroluster wykorzystują wiązkę już odbitą od skóry po raz wtóry.

Najbardziej wyróżniającą cechą lasera diodowego Vectus jest jednak możliwość badania poziomu aktywnej melaniny. Proces ten jest całkowicie zautomatyzowany, więc niweluje ryzyko popełnienia błędu przez osobę przeprowadzającą zabieg. Korekty parametrów poprawia się nawet przed każdą kolejną sesją u tego samego pacjenta. Poziom melaniny może się bowiem zmienić w czasie. Zapewnia to więc nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale również realne bezpieczeństwo zabiegu.

Laser działa bezpośrednio na włos i jego system wzrostu. Paraliżuje go za pomocą wysokiej temperatury, co pozwala nie tylko na depilację, ale również zamknięcie możliwości odrostu. Za poziom natężenia wiązki laserowej odpowiada czytnik Skintel. To opatentowana technologia, na działaniu której opiera się nowatorski laser.

Odpowiednie ustawienia gwarantują, że zabieg będzie maksymalnie skuteczny i krótki. Można jeszcze pomóc sobie wyborem odpowiedniej głowicy. Te większe stosowane są na dużych obszarach depilacji, czyli m.in. plecach i nogach. Mniejszych używa się m.in. w okolicach bikini czy wąsika, czyli tam, gdzie liczy się przede wszystkim precyzja, a obszar zabiegu nie jest wielki.

Komfort wynikający z właściwej temperatury i nie odczuwania jej wzrostu zapewnia natomiast system Advanced Contact Cooling. W odróżnieniu od laserów stosowanych kiedyś, Vectus uruchamia moduł chłodzący przez cały czas zabiegu: przed emisją światła, w jej trakcie oraz tuż po. Nie ma więc możliwości, by pacjent odczuwał jakikolwiek dyskomfort.

Zabieg laserem Vectus

Niekiedy nie da się jednak przeprowadzić laserowej depilacji od razu. Dlatego pierwsza wizyta w gabinecie kosmetycznym z reguły uważana jest za kwalifikacyjną. Należy bowiem wykluczyć przeciwwskazania, które mogą spowodować, że zabieg nie będzie możliwy do wykonania w ogóle lub będzie trzeba go przełożyć. Jednym z przeciwwskazań jest opalona skóra. Jeśli przed zabiegiem obszar planowanej depilacji został wystawiony na działanie promieni słonecznych, niezbędna będzie czterotygodniowa karencja. Zabiegu nie można przeprowadzać również bezpośrednio po antybiotykoterapii, czy używaniu części leków i ziół – głównie światłoczułych. Należy też ograniczyć ingerencję w skórę w postaci zabiegów regenerujących. Ewentualne podrażnienia także mogą przesunąć w czasie zabieg.

Warto również pamiętać, by przed zabiegiem delikatnie ogolić obszar, który będzie poddany depilacji i nie nakładać na niego żadnych kosmetyków, także dezodorantów.

Skutki laserowej depilacji Vectus

Nowe rozwiązanie szybko zyskało rzesze zwolenników w całym świecie. Głównie dzięki skuteczności, ale także oparciu o nowoczesne technologie, które gwarantują bezpieczeństwo oraz to, że zabieg jest całkowicie bezbolesny. Dzięki temu w gabinetach kosmetycznych zaczęło pojawiać się nawet więcej mężczyzn.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Pasta cukrowa do depilacji

Wersja do druku