Jak każdy rodzic niepokoisz się o zdrowie swojego malucha, chcesz aby zdrowo się rozwijał, a jego dzieciństwo nie było niepotrzebnie mącone żadnymi dolegliwościami. Jak każdy rodzic masz do tego prawo. Pamiętaj jednak, że kaszel u dzieci może mieć różne przyczyny, często nawet kompletnie inne, niż te standardowe u dorosłych, którymi najczęściej są grypa czy przeziębienie. Jeśli z pokoju Twojego dziecka dobiegnie Cię odgłos kaszlu – nie panikuj i nie martw się. Postaraj się tylko znaleźć jego przyczynę.


Ciągłe wątpliwości

Układ immunologiczny u dziecka stale się rozwija. Dlatego kaszel wcale nie musi być oznaką przeziębienia czy grypy. Z jednej strony to dobrze. Z drugiej sytuacja tego typu powoduje pewne komplikacje. Bowiem: jak uporać się z kaszlem dziecka? Jaki lek wybrać? Jak powinno wyglądać właściwe leczenie kaszlu u dziecka? Nie ulega wątpliwości, że konsultacja z lekarzem w takim przypadku jest niezbędna. Aby walczyć z chorobą należy dokładnie poznać wroga. To prawda znana nie od dziś. Jak jednak poradzić sobie, kiedy kaszel jest wyjątkowo uporczywy, a nasz maluch nie może spać. Niejeden rodzic zadaje sobie pytanie: Co podać dziecku na kaszel?

Dobre rozwiązanie

Najlepiej wybrać lek bezpieczny – to jest taki, który pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi. Przykładem takiego leku jest Mucosolvan z aktywną substancją, jaką jest Ambroksol, która zmiękcza śluz, łagodzi oraz ułatwia odkrztuszanie. Dzięki takiemu działaniu Twój maluch będzie mógł wreszcie spać spokojnie. Lek ten dostępny jest w formie syropu, tabletek oraz pastylek. Nie zapominamy, że powinien być przyjmowany zgodnie z zaleceniami umieszczonymi na ulotce. Lek należy przyjmować po posiłku oraz nie należy go stosować bezpośrednio przed snem.

 W zgodzie z naturą

Pamiętajmy także, że kaszel jest reakcją obronną organizmu. Jest nieprzyjemny i trudny. Jako rodzicom na pewno ciężko nam patrzeć, jak nasza pociecha się męczy z tą przykrą dolegliwością. Nie zapominajmy jednak, że jest to element mechanizmu, który służy organizmowi, a konkretniej płucom do samooczyszczenia. Warto zatem pomóc sobie i czym prędzej pozbyć się szkodliwej wydzieliny z płuc. Jeśli kaszel jest uciążliwy i trwa dłuższy czas – pamiętajmy, by koniecznie udać się do lekarza, aby dokonać właściwej diagnozy, co do dolegliwości naszego dziecka.

Więcej informacji o tym, jak zwalczać kaszel u dzieci oraz jakie są najskuteczniejsze sposoby na kaszel, można znaleźć na stronie www.kaszeludzieci.pl.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku