Nie mam czasu na chorobę, a jednak kaszel, katar, gorączka nie wybierają spokojniejszych dni, a dopadają, gdy przed Tobą liczne zadania! Kaszel mokry to najczęściej oznaka przeziębienia. Wbrew pozorom, znienawidzony kaszel pozwala nam się pozbyć z dróg oddechowych obcego ciała. Odkrztuszając pozbywamy się wydzieliny, która pełna jest drobnoustrojów wraz z ich produktami przemiany materii. Ropna wydzielina to znak, że dopadła nas infekcja i w ciągu najbliższych dni nie będziemy w szczytowej formie. To uciążliwa dolegliwość, a szczególnie napady kaszlu, które trudno opanować. Gdy kaszlemy powietrze wydostaje się z płuc z zawrotną prędkością, co spowodowane jest wzrostem ciśnienia w dolnych drogach oddechowych, a to ma wpływ na przepływ krwi w płucach. Kaszel wilgotny, czy inaczej mówiąc produktywny, powoduje osłabienie i ogólnie gorsze samopoczucie.


Syropy rozrzedzające wydzielinę

Na kaszel mokry najczęściej stosuje się syrop bądź tabletki rozrzedzające wydzielinę. Przy mokrym kaszlu musisz działać szybko, inaczej będziesz się męczyć dłużej. W aptekach dostępne są różnego rodzaju preparaty na kaszel mokry. W tym również ziołowe, jednak one nie zawsze spełnią swoją rolę, gdy kaszel jest uporczywy. Zioła, które poleca się przy tej dolegliwości to babka lancetowata i prawoślaz lekarski. Tym drugim leczył się Karol Wielki, który rozsławił prawoślaz na całą Europę. Obydwa rodzaje ziół polecane są przy problemach dróg oddechowych. Najszybciej kaszel mokry wyleczymy ambroksolem. Rozrzedza wydzielinę zalegająca w drogach oddechowych, zmniejsza jej lepkość i gęstość, poprawia transport śluzowo- rzęskowy, czyli przesuwanie się wydzieliny w trakcie kaszlu. Ambroksol ma wpływ na zwiększenie produkcji surfaktanu – pobudza mechanizmy odpowiedzialne za oczyszczanie dróg oddechowych. Tym samym eliminuje drobnoustroje i inne patogeny, dzięki czemu zapobiega infekcjom w oskrzelach. W praktyce wygląda to tak, że już po pierwszej dawce syropu łatwiej odkrztuszamy wydzielinę i swobodniej oddychamy.

Syrop z ambroksolem

Najczęściej jest on polecany przy leczeniu mokrego kaszlu. Substancja zawarta jest w syropie Mucosolvan, dostępne też w postaci pastylek do ssania. Pastylki są wygodnym rozwiązaniem, gdy nie możemy zostać w domu. Syrop na kaszel mokry Mucosolvan może być stosowany przez cukrzyków, a także podawany dzieciom. Dzieci częściej niż dorośli przeziębiają się, czemu często towarzyszy mokry, uporczywy kaszel. Mucosolvan jest dla nich bezpieczny. Ponadto jest jednym z najczęściej stosowanych syropów na kaszel mokry na świecie, często zalecają go lekarze przy przeziębieniu i grypie. Oprócz tego, że ułatwia odkrztuszanie, walczy również z infekcją.

Przy przeziębieniu, oprócz syropu na kaszel, nie można zapomnieć o dostarczeniu do organizmu większej dawki witaminy C. W tym czasie trzeba również zwolnić tempo życia, organizm walczący z chorobą, potrzebuje więcej odpoczynku.

Więcej informacji o tym jak leczyć mokry kaszel oraz jaki syrop wybrać, można znaleźć na stronie www.mucosolvan.pl/o_kaszlu/zrozumiec_kaszel/kaszel_wydzielina.html .


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Spedycja

Wersja do druku