Po stresującym dniu w pracy lub w domu, każdy z nas marzy o relaksie. Można go zażyć pod prysznicem, a aby zwiększyć pozytywne odczucia warto skorzystać z żelu z zawartością relaksacyjnych substancji. Jak je rozpoznać?


Dlaczego żel, a nie mydło?

Wydawać by się mogło, że nie ma znaczenia, jakich produktów myjących używamy pod prysznicem. To duży błąd, który popełnia miliony osób na całym świecie. Należy podkreślić, że tradycyjne mydła w kostkach i mydła perfumowane mogą zawierać składniki, które co prawda skutecznie czyszczą skórę, ale jednocześnie zmywają z niej naturalne olejki i warstwę ochronną. Prowadzi to do nadmiernego wysuszenia skóry i łuszczenia się naskórka. Dlatego znacznie lepiej byłoby używać żeli pod prysznic, bez tradycyjnego mydła. Z uwagi na szeroką ofertę rynkową, z jaką mamy do czynienia w drogeriach i marketach, trudno jest zdecydować się na odpowiedni dla nas produkt.

Składniki żeli pod prysznic

W ofertach takich firm jak Apart, produkujących m.in. żele pod prysznic, można znaleźć setki składników, o konkretnym działaniu na skórę. Problem w tym, że przeciętny klient nie jest świadom tego, jaki mają one wpływ na jego ciało oraz samopoczucie. Dlatego warto się zapoznać z właściwościami najczęściej stosowanych składników żelów pod prysznic.

Zalicza się do nich m.in. algi morskie. Są one bogatym źródłem mikroelementów, białek, aminokwasów i witamin, przez co mają antyoksydacyjne działanie, pobudzają syntezę kolagenu, wspomagają proces regeneracji skóry oraz świetnie ją nawilżają.

Goja zawarta w produktach myjących rewitalizuje skórę i hamuje procesy jej starzenia. Chroni ją, podobnie jak algi, przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. W wielu przypadkach w składzie żeli pod prysznic znajdziemy oliwkę - naturalny składnik natłuszczający skórę i zapobiegający nadmiernej utracie wody. Zmiękcza ona i uelastycznia naskórek, jednocześnie wzmacniając jego lipidową barierę ochronną.

Interesującym elementem w składzie żeli pod prysznic są prebiotyki, których zadaniem jest odbudowa i wzmocnienie korzystnej dla człowieka flory bakteryjnej jego ciała. Potęgują one ochronną funkcję skóry przed chorobotwórczymi mikroorganizmami, podrażnieniami, wysuszeniem i starzeniem się.

Dla osób zmęczonych, zestresowanych, które chciałyby zregenerować siły podczas prysznica, poleca się żele z dodatkiem guarany ujędrniającej i wygładzającej naskórek. Guarana ponadto jest źródłem witamin i mikroelementów, dlatego świetnie nawilża, odżywia i regeneruje skórę. Granat jako składnik preparatów myjących pełni podobną rolę. 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku