Niezwykle istotne jest, by każdego dnia starać się tak planować posiłki, aby dostarczać organizmowi odpowiednią dawkę witamin i składników odżywczych. Właściwie zbilansowana dieta jest bardzo ważna zwłaszcza u dzieci, które wciąż rosną, a także u osób które prowadzą aktywny tryb życia. Dzisiaj ilość produktów dostępnych w sklepach jest tak duża, że nie jest trudno znaleźć coś, co będzie zarazem zdrowe, jak i smaczne.


Długa lista zalet

Elementem budulcowym naszych kości i zębów jest m.in. wapń. Naturalnie więc powinniśmy się starać spożywać pokarm, który ma go w składzie na tyle, by zaspokoić sugerowane dzienne zapotrzebowanie. Raczej nie będzie z tym większego problemu, ponieważ wystarczy sięgać regularnie po nabiał, który jest dostępny w niemal każdym sklepie spożywczym. Zawiera on także inne, cenne dla naszej diety składniki takie jak chociażby: łatwo przyswajalne białko, sole mineralne, tłuszcze i witaminy. O ile mleko samo w sobie wielu osobom nie smakuje, to pewnie spora część ludzi nie wyobraża sobie życia bez serów. Te idealnie komponują się podawane ze świeżym pieczywem, czy też jako element wypieków.

 

Jest w czym wybierać

Sięgając chociażby po serek emilki nie jesteśmy skazani wyłącznie na jeden wariant. Nie powinno być także problemu ze znalezieniem czegoś dla najmłodszych, którzy nie mają jeszcze w pełni wykształconego uzębienia, a ich gusta są zupełnie inne od dorosłych. Słodkie serki w różnych wariantach smakowych o zawartości tłuszczu na poziomie 20% powinny im posmakować. W okresie dziecięcym warto podawać ich jak najwięcej, by nasze potomstwo miało silne kości. Zależnie od upodobań smakowych można wybierać także spośród serków słonych z 40% zawartością tłuszczu, czy też twarożków naturalnych. Te ostatnie w zależności nie zawierają soli i w zależności od wariantu mogą także nie mieć w składzie tłuszczu. To z pewnością dobra informacja dla osób, które na co dzień dbają o linię, a nie chcą zrezygnować ze spożywania sera.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by już w momencie spożywania śniadania dostarczać naszemu organizmowi cennych składników odżywczych i witamin. Niekoniecznie będziemy musieli wtedy sięgać od razu po wędliny, wystarczy jedynie, że zdecydujemy się na któryś z serków emilki, który z pewnością powinien nam posmakować.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku