Cegła to niewątpliwe jedna z wizytówek architektury. Zapomniana, z ogromnym rozmachem wróciła znowu na salony. Pożądana przez wielu, a szczególnie miłośników industrialnego klimatu. Ściany z prawdziwych czerwonych cegieł spotykane są już tylko w starym budownictwie, ale na pewno ciekawą alternatywą dla osób pragnących mieszkać w loftowych wnętrzach są płytki cegłopodobne.


Płytki cegłopodobne – gwarancją szybkiej metamorfozy

Wielbiciele loftowego stylu wiedzą, że na rynku dostępnych jest coraz więcej ciekawych materiałów budowlanych, mebli i elementów dekoracyjnych, które umożliwiają nadanie wnętrzom industrialnego klimatu. Jednym z przykładów są wcześniej wspomniane płytki, dzięki którym w łatwy sposób można nadać mieszkaniu wymarzony wygląd. A zatem przyjrzyjmy się im bliżej.

Ważną zaletą płytek cegłopodobnych jest prosty i szybki montaż. Tak naprawdę wykonać go można samodzielnie - bez pomocy profesjonalnej ekipy remontowej. Trzeba jednak pamiętać o wcześniejszym przygotowaniu ściany. Czyli oczyszczeniu i usunięciu wszelkich zarysowań, dziur i innych powstałych niedoskonałości. W nadaniu gładkiej struktury pomocna na pewno będzie masa szpachlowa. Masy szpachlowe to produkt powszechnie wykorzystywany w pracach remontowych. Osoby, które po raz pierwszy mają do czynienia z tego typu zadaniem muszą wiedzieć, że na rynku dostępna jest masa szpachlowa w proszku, którą zanim się położy na ścianę trzeba przygotować zgodnie z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu. A także gotowa masa szpachlowa, która od razu po otwarciu nadaje się do użycia. Wybór zależy przede wszystkim od nas, a także czasu i budżetu jakim dysponujemy. Bowiem gotowa masa jest droższa, ale szybsza w zastosowaniu – nie wymaga przygotowania. Natomiast masa w proszku jest tańsza, ale musimy poświęcić czas na jej rozdrobnienie.

Z chwilą kiedy powierzchnia ściany będzie odpowiednio przygotowana, a także zaimpregnowana można przystąpić do montażu płytek. Na powierzchni należy nakreślić linię określającą poziom bazowy, a także linie pomocnicze w odległości dwa razy wysokość płytki plus podwójna grubość fugi. Następnie przy pomocy kleju przystępujemy do przyklejania płytek. Po wyklejeniu całej powierzchni i jej przeschnięciu (po ok. 14 dniach) należy zaimpregnować ją dodatkowo specjalnym środkiem, który zabezpieczy ją przed uszkodzeniami.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku