Joga, choć wydaje się praktyką mało dynamiczną i nieangażującą zbyt wielu partii mięśniowych, okazuje się tak naprawdę bardzo pomocna w odchudzaniu. Codzienny trening nie tylko wycisza i relaksuje, ale także zbawiennie wpływa na kręgosłup i pomaga spalić tłuszcz z brzucha i wyszczuplić uda.


Czy joga naprawdę pomaga w odchudzaniu?

Istnieje wiele asanów, czyli typowych dla jogi pozycji, które wymagają od osoby ćwiczącej sporo wysiłku i niezłej kondycji. To właśnie one najskuteczniej wspomagają odchudzanie, a przy okazji wzmacniają mięśnie, jednocześnie wysmuklając sylwetkę. Joga jest tak naprawdę bardzo złożoną praktyką, której głównym celem zdecydowanie nie jest odchudzanie. Mimo tego istnieje możliwość doboru takich ćwiczeń i sposobów pracy ze swoim ciałem, że regularne ich wykonywanie przyspieszy metabolizm, czego skutkiem będzie zrzucenie zbędnych kilogramów. Odpowiednia konstrukcja ćwiczeń pomoże organizmowi spalić więcej tłuszczu, a zmuszenie do pracy większości partii mięśniowych pomoże w zarysowaniu ich kształtu i zbudowaniu sylwetki. Warto zauważyć, że joga ma działanie holistyczne i kapitalnie wpływa nie tylko na ciało, ale także i umysł. Budowanie równowagi psychofizycznej i rozwijanie koncentracji, czy siły woli okazuje się wyjątkowo pomocne w momencie, gdy za cel stawiamy sobie utratę wagi. Zdecydowanie łatwiej zmienić nawyki żywieniowe i pilnować założeń diety będąc osobą zrelaksowaną i skoncentrowaną na osiągnięciu celu.

Joga przynosi efekty powoli

Nie istnieje taki zestaw ćwiczeń, który pozwala zrzucić zbędne kilogramy od razu. Efekty przychodzą dopiero po czasie i bardzo istotnym elementem każdego treningu jest nie tylko wykonywanie ćwiczeń, ale przede wszystkim systematyka i regularność. Jogę warto trenować codziennie. Regularne sesje bowiem pozwalają rozciągnąć mięśnie i przyspieszyć metabolizm. Dzięki regulacji wewnętrznych procesów organizmu i, co ważniejsze, przyzwyczajeniu własnego ciała do systematycznych ćwiczeń, organizm rozpocznie proces regeneracji, a co za tym idzie - będzie spalał większą ilość kalorii. Zmiana sposobu życia i żywienia, w których również zbawienna jest joga, może być zauważona już po kilku tygodniach. Widoczne efekty dodają motywacji, a coraz bardziej zaawansowane asany mocniej poprawią kondycję i wydajność całego organizmu.

Joga rozwija siłę woli i pozwala pokonać ograniczenia zarówno ciała, jak i umysłu. Samodyscyplina jest złotą receptą na utrzymanie diety i regularny trening, a zestawienie tych dwóch przynosi efekty bardzo szybko. Rezultaty widać nie tylko w utraconych kilogramach, ale także i codziennym życiu. Męczące i wymagające sesje jogi z naciskiem na trudniejsze asany, bardzo mocno podnoszą metabolizm, a przy okazji mogą być świetnym przygotowaniem do uprawiania innych sportów kondycyjnych lub takich, które wymagają sporego rozciągnięcia mięśni. Warto zauważyć, że joga ma także zbawienny wpływ na redukcję stresu. Zmniejszając hormony za niego odpowiedzialne, jednocześnie podnosi wrażliwość na insulinę, a ta pomaga czerpać energię z przyjmowanego pokarmu bez odkładania składników w postaci tłuszczu.

Poznaj więcej zalet jogi na www.jogasztukazycia.pl 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

odzie? do jogi

Wersja do druku